Evlenmeden olmaz kafasında olan burçlar ve bu burçlara sahip kişiler, evlilik için belirli koşulları karşısındaki insana sunan kişilerdir. Evlilik için kırmızıçizgileri olan burçlar belirli kuralları ve çizgiler olan burçlardır. Bu burçlar için belirli şartları yerine getiren kişilerin evlilik şansı vardır. Bu kişileri evlenmeden önce ve evlendikten sonra olarak tanımlayabiliriz. Evlenmeden önce katı kuralları olan bu burçlara mensup kişiler evlendikten sonra bambaşka kişilere dönüşebilir. Bu sebepten dolayı evlilik için kafalarında belirli koşulların ve şartların oturmuş olması gereklidir. Karşısındaki kişiler bu şartları ve belirli isteklerini sağladıkları zaman anca evlilik teklifine sıcak bakarlar.

Kova Burcu

Kova burcu kişilerin en önem verdikleri şeyden biri de özgürlükleridir. Bu sebepten dolayı evlilik için en önemli koşulları özgürlüklerinin kısıtlanmamasıdır. Özgürlüklerinin kısıtlanacağını hisseden kova burcu kişiler, evlilik fikrinde koşarak kaçmakta ve evlilik teklifi gelen kimseler ile bir daha ilişki yürütememektedir. Bu kişiler özgürlüklerinin kısıtlanmayacağı şartı ile anca evliliğe ikna edilebilir. Evlilik için kırmızıçizgileri olan burçlar listesinin başında gelen kova burcu kişiler, karşısındaki insan ile evlendikten sonra belirli kurallarını yerine getirmesi şartları ile evliliklerine düzgün şekilde devam edebilirler.

İkizler Burcu

İkizler burcu kişiler doyumsuz ve değişken yapıları ile birlikte oldukça tutarsız kimselerdir. Bu burca mensup kişiler de özgürlüklerine son derece düşkün ve özgürlüklerinin kısıtlanmamasını isteyen kişilerdir. Bu sebeplerden dolayı da kendilerine özgürlüklerinin kısıtlanmaması sözü verilmesi ve bu sözün davranışlar ile desteklenerek tutulması koşulu ile evliliğe sıcak bakabilirler. Evlenmeden önce karşısındaki insanlar ile kolaylıkla bir şey yaşamayan ikizler burcuna mensup kişiler evlendikten sonra bambaşka birine dönüşürler. Evlilik öncesi ilişkilerinin aksine oldukça heyecanlı ve doruk noktalarında yaşayan kişilere dönüşürler. Entelektüel yapı olarak gelişmiş, yeniliklere açık ve gizemli bir kişi ile anlaştığı takdirde mutlu olarak evlenebilirler.

Akrep Burcu

Akrep burcu kişiler hayatı deli dolu ve tutkulu şekilde yaşayan kişilerdir. Fakat bu duruma rağmen konu evliliğe gelince bambaşka biri gibi olabilirler. Evlilik için kırmızıçizgileri olan burçlar listesinde yer alan akrep burçları güçlü ve tutkulu bir aşka inandıkları zaman ancak evliliğe razı olabilirler.