Kendilerine verilen sırları tutamayanlar, o sırları silah olarak kullanmak isteyenler ve o sırları anlatmaktan zevk duyan kişilerin toplandığı patavatsızlar listesi, elbette konuşmaktan kendisini alıkoyamayan burçlardan oluşuyor. İki kişinin bildiği şeyin sır olmadığına inanan o burçlar, her ortamda içindeki her şeyi dökmeye pek bir meyilli oluyor. Öte yandan o burçları görenler, kimlere sır vermeyeceğini hemencecik anlıyor! Peki, hangi burç çok patavatsızdır? Hangi burç olur olmadık yerde konuşur? İşte, detaylar…

Gevezelikleri ile nam salmış olan ve olup olmadık yerde konuşmak denince masterı bulunan Yay burç kişileri, elbette patavatsızlar listesinin olmazsa olmazı oluyor. İçlerindeki her şeyi her an ortalığa dökme potansiyeli taşıyan Yay burcu kişileri, ortamların pimi çekilmiş bombası olarak biliniyor. Her muhabbetinde mutlaka pot kıran ve kırdığı bu potu da yeni potlar ile kapatmaya çalışan Yay burcu kişilerini bu konuda uyarmak çok anlamsız görünüyor. Her ne kadar iyi niyetlerinden şüphe edilmese de Yay burcu kişilerinin ağzını özellikle alkol aldıkları an bir bant ile kapatmakta fayda bulunuyor. Öte yandan listenin iki numarasında yer alan o burç, çok konuşmasının kurbanı oluyor!

Çok konuşan ve konuşmaktan asla yorulmayan İkizler burcu kişileri, elbette patavatsızların en önde gideni oluyor! Sohbet dönsün diye her şeyi konuşabilecek olan İkizler burcu kişileri, kendilerini konuşmaktan çok hoşlanmadığı için başkalarını konuşmayı tercih ediyor. Bu esnada sohbetin gidişatında bazen çenesini tutamayan İkizler burcu kişileri, içindeki her şeyi ağzından kaçırabiliyor. Bunu bile isteye yapmayan İkizler, sadece çenesine hakim olamıyor. Öte yandan listenin zirvesinde yer alan o burç, patavatsızlığı adeta bir silah gibi kullanıyor!

Kuşkusuz patavatsızlar listesinin en çok şaşırtan burcu Boğalar oluyor. Zodyak kuşağının sadakat ve güven timsali gibi ortada dolaşan Boğa burcu kişilerin içerisinde gerçek bir patavatsız olan bambaşka biri bulunuyor. Söylememesi gereken her şeyi ulu orta konuşmaya bayılan ve hatta bunu silah olarak kullanmaya bayılan Boğa burcu kişileri, kendilerine verilen sırları, sırrı veren kişi ile arası bozulana kadar saklıyor. Arası bozulduğu an hemencecik o sırrı ağzından kaçırmış gibi yapan Boğa burcu kişileri, patavatsızlığın ilahlığını adeta üstleniyor!