Zodyak kuşağının burçları, her olay karşısında aynı tepkiyi veremiyor. Geç sinirlenen İkizler burcu kişilerine karşın Zodyak kuşağının dört burcu sinirlendiği an gerçek bir canavara dönüşüveriyor. Öte yandan sinirlendiğinde ortalığı yıkacak olan o burçların etrafında olmadığından emin olmak isteyen kişilerin ise, bu listeye bir göz atması gerekiyor. Peki, hangi burç çok kolay sinirlenir? Sinirlenince gözü kimseyi görmeyen burçlar hangileridir? İşte, detaylar…

Kişilik özelliklerinde belirleyici etkenler olan burçlar; güneş, ay ve yükselen burcu olmak üzere astrologlar tarafından gökyüzündeki yıldızlar ve gezegenlerin konumu ele alınarak hesaplanıyor. Her burç kişilerin belli bir yanını etkilerken; güneş, ay ve yükselen burçları yaşamın belli dönemlerinde etkilerini daha çok gösterebiliyor. Yükselen ve ay burcunun kişilik üzerindeki etkileri tartışmasız kabul edilirken; ana, öz veya asıl burç olarak isimlerinden güneş burcunun olaylar karşısında kişilerin nasıl tepkiler verdiğini şekillendirdiği biliniyor. Öte yandan astrologlara göre, Zodyak’ın burç kuşağında yer alan 12 burcun dördü sinirlendiği an etrafında olunmaması gereken burçlar arasında yer alıyor!

Zodyak’ın mantık abidesi olarak bilinen burcu Başak, mantıklı olmayan her şeye sinirlenme eğilimi taşıyor. Sinirlendiği an gözü hiçbir şey görmeyen Başak burcu kişileri, takıntılı fikirlere kapılma eğilimi gösterdikleri için de her an her şeye sinirlenebiliyor. Sinirlendiğinde etrafındaki herkesin gırtlağına yapışma potansiyeli taşıyan Başaklar’dan kurtulmanın tek yolu ise, onlardan kaçmak oluyor. Sinirlendiğinde kendinden geçen bir diğer burç ise Boğalar oluyor. Hayal kırıklıklarına tahammül edemeyen Boğalar, sinirlendiği an kelimenin tam anlamıyla bir Boğa’ya dönüşüyor ve etraflarına öldürücü bakışlar atıyor!

Egolarının zedelenmesinden hiç hoşlanmayan Aslan burcu kişiler, Zodyak’ın her şeye sinirlenme potansiyeli taşıyan burçlarının başında yer alıyor. Kendilerinin haksız olduğuna inançları sıfır olan ve yalandan nefret eden Aslan burcu kişiler, haksızlık karşısında ve küçümsendiklerini düşündükleri an kelimenin tam anlamıyla şeytana dönüşüveriyor. Sinirlenince gözü kimseyi görmeyen burçlar listesinin en şaşırtan burcu ise, Kova oluyor. Genellikle eğlenceli oluşları ve samimi sohbetleri ile bilinen Kova burcu kişiler, kolay kolay sinirlenmiyor. Bu da sinirlendikleri anların patlama yaratmasına neden oluyor. Kova burcu kişiler sinirlendiklerinde ise, kendi karakterinin tam tersine dönüşerek, etrafındaki herkesi birden şaşırtabiliyor.