Aşk acısını en yüksek seviyede yaşayan burçlardan biri de yengeç burcudur. Sevdiği kişiyi terk etmeyi asla düşünmeyen ve bağlı kalan yengeç burcu, aşk acısını çok ağır yaşar. Aşk ve ayrılık konularında ağlayıp kendini perişan edecek kadar aşkına bağlı kalır. Göz yaşlarını cömertçe harcayan burçlardan biri olan yengeç burcunda ayrılık süreci çok sıkıntılı geçebilir.

Hangi Burç Aşk Acısı Çeker?

Aslan burcu için de ayrılık oldukça zordur. Duygularını açığa dökmeyi gurur kırıcı olarak gören aslan burcu aşk acısını içinde yaşar. Kalbinin derinlerine gömdüğü sevdiği için her zaman kendi başına kaldığında ağıt yakar. Aslan burcu ayrıldıktan sonra diğer ilişkilere ve yeni sevgililere daha temkinli yaklaşır. Bu yüzden sağlam bir ayrılık yaşadıktan sonra acısını ağır yaşayan aslan burçları yeniden aşık olmaktan çok çekinir. Aslan burçlarında terk etmekten çok terk edilme vakası yaşandığı için ayrılık acısını uzun süre unutmazlar.

Aşık Olmaktan Korkan Burçlar

Ateş burçlarının hepsinde görüldüğü gibi koç burcu da kolay kolay aşk acısı çekmez. Çivi çiviyi söker mantığı ile hareket eden koç burcu, sizden ayrıldıktan sonra kısa sürede yeni bir sevgili yapabilir. Hayatını tamamen başka bir yöne aktarmayı seçen koç burçları da yeniden aşık olmaktan çekinebilir. Düşünmeden ve yas tutmadan ayrılık sürecini atlatan koç burcunda aşk acısı çektiği nadir görülür.

İlişkileri ve aşkı çok ciddiye almayan yapısıyla dikkat çeken ikizler burcu da aşık olmaktan kaçınır. İkizlerin bir ilişki içinde size deli gibi aşık mı yoksa sizi hiç sevmiyor mu konusunda anlaşılması zor hareketler yapması mümkündür. Ağlamalı sızlamalı bir aşk acısı çekmeyen ikizler burcu her şey normalmiş gibi hareket etmeyi sever. Aşık olmaktan korkmasa da aşka yeterince ciddi bir bakış açısıyla bakmayan ikizler bu alanda aşk acısını kafaya takmaz.