Çevrenizdeki insanlardan borç para istediğinizde sizi şaşırtan sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız öncelikle cimri olan burçlara dikkat etmenizde fayda vardır. Para konusunda bir hayli eli sıkı olan burçlar, çevresindekilere durumu olsa bile borç para vermemek isteyebilir. Parayı tutma konusunda sıkı davranan ve tutumluluk adı altında bu tür cimrilik hareketleri yapan burçlara dikkat edilmelidir. Bu tür tasarruflu olduğunu iddia ederek cimrilik yapan burçların başında akrep burcu gelir.

Akrep burcu insanlar, borç verme konusunda genellikle olumsuz yanıtlar verir. Yaşam kalitesini yükseltmek için para harcamayı çok sevmeyen akrep burçları tutumlu olduklarını söyleseler de cimrilik yapabilirler. Çevrenizdeki kişilerden borç para istemeyi düşünüyorsanız akrep burcu kişileri listenin sonuna yazmanızda fayda vardır. Çünkü bu kişilerin durumu yerinde olsa bile cimri yapıları nedeniyle borç para vermeye sıcak bakmazlar.

Aşırı Cimrilik Yapan Burçlar

Oğlak burcu kişiler, gelecek takıntısı ve kaygısı en yüksek kişilerden oluşur. Oğlak burçları genellikle gelecekte geçim sıkıntısı çekeceklerini sürekli düşündükleri için ellerindeki parayı korumaya çalışırlar. İhtiyaçlarını karşılama konusunda maddi seçenekleri en sona koyan oğlak burcu erkekleri ve kadınları çoğu zaman cimrilik yapabilir. Finans yönetimi konusunda parayı tutabildiği için tasarruftan yana bir yaşam tarzı benimserler.

Finans dünyasında en başarılı yatırımcıların koç burcu olduğuna dair araştırmalar yapılmıştır. Koç burcu para yönetimi ve yatırım konusunda diğer burçlara göre daha farklı bir bakış açısına sahiptir. Hareketli yapısından dolayı yatırım konusunda risk almayı seven koç burcu parasını dağıtmak yerine stratejik noktalara yatırım yapmayı tercih eder. Bu yüzden çok acil durumlar dışında koç burcuna para harcatmak zordur. Boğa burcu kişiler de para harcama ya da borç verme konusunda eli sıkı davranış kalıpları geliştirirler. Boğa burçlarında birikim yapma yönünden sürekli kendilerini düşündükleri için cimrilik yapabilirler.