“Tarkan Taklidinden Biraz Utanıyorum”

İSTANBUL (İGFA)- Dayı Şov ekranlara geri döndü. Özlenen eğlence, Melikşah Altuntaş ve Bengi Apak’ın konuk olduğu bölümle kaldığı yerden tekrar başladı.

Dayı Şov dört haftalık aranın ardından sevenleriyle yeniden buluştu. Melikşah Altuntaş ve Bengi Apak’ın konuk olduğu yepyeni bölüm, keyifli atışmalara sahne oldu. Altuntaş, sevilen “Maskeli” karakterini Dayı ile birlikte canlandırarak Ayak İşleri, Pera Palas’ta Gece Yarısı ve öyküsünü yazdığı Biz Böyleyiz de dahil farklı yapımları kendi tarzında “yorumladı”. Bengi Apak, Dayı’nın ricası üzerine, eşi Sarp Apak’ı canlı yayında arayarak Dayı Şov’a konuk olarak çağırdı.

Dayı’nın ne iş yaptığıyla ilgili sorusu üzerine Melikşah Altuntaş, “Bir 10-15 yıl sinema yazarlığı yaptım. Hiçbiriniz okumadığınız için çok sıkıldım” dedi. Sözlerini, “Sinema konuşmaya biraz ara verdim. Bana da kafa tatili gibi oldu. Fikrim sorulmadığı sürece konuşmama kararı aldım” şeklinde sürdürdü.

"O DÖNEM HEPİMİZİN ÖLECEĞİNİ SANIYORDUM"

Pandemi döneminde Bartu Küçükçağlayan ile başladıkları ve kitlelere ulaşan “Mücbir Sebepler” programıyla ilgili, “Öylesine başladı, aklımıza geldiği gibi yaptık. O dönem hepimiz öleceğimizi sanıyorduk. Baktık pandemi uzadı, yine evdeyiz, sıkılıyoruz; bir şekilde devam ettik” ifadelerini kullandı.

Altuntaş, “Canlı yayın saçmasapan bir şey. Bartu’yla Facetime yapıyormuşuz gibi bir illüzyona kapılarak devam ettik. Yoksa delirirsin. İlk linçimizde anladım; canlı yayında her şeyi söylemememiz gerekiyormuş” dedi.

GAİN’de yayınlanan yılbaşı programındaki Tarkan taklidi sebebiyle biraz utandığını dile getiren Altuntaş, arkadaşı ve yapımcı Caner Özyurtlu’nun bunu kendisine şaka yollu olarak sürekli hatırlattığını söyledi.

“Tarkan Taklidinden Biraz Utanıyorum”

"BEN ÜNLÜ YAKINIYIM"

Sosyal medyada “Bengi Abi” olarak tanınan ve daha önceleri Twitter fenomeni olan Bengi Apak, Dayı’nın o mecrayı neden bıraktığını sorması üzerine, “Ben ünlü yakınıyım. Sarp Apak var. Anonimdi benim hesabım. Bir süre sonra ortaya çıkacaktı kim olduğum, kapadım” dedi.

Dayı’nın eski şakalarını yaşatmaya çalışmasıyla ilgili sorusuna, “Bunu denedim. Şakaya sıkışırsam, mail’ımdan eski tweet’lerime ulaşabilir miyim diye baktım. Şakaya sıkışmadım. Aşağı yukarı aynı minvalde gidiyor zaten” yanıtını verdi.

"GÜNDEN BİR BEKLENTİM YOK"

Bengi Apak, Instagram’da attığı olumsuz story’lerle ilgili ise, “Evden çıktığım andan itibaren eve dönmeyi bekliyorum. Günden bir beklentim yok. Ekstra güzel bir şey olursa memnun oluyorum, ama baktık kötü ilerliyor her şey, tamam bekliyordum zaten diyorum” yorumunu yaptı.

Melikşah Altuntaş’ın çok sevilen “Maskeli” karakterini canlandırması ise programın en eğlenceli dakikalarındandı. Dayı da izleyenleri güldüren kedi maskesiyle Altuntaş’a eşlik etti. Maskeli’nin sözünü sakınmayan tarzıyla yorumladığı filmler içerisinde, çoğu Altuntaş’ın tanıdıklarının işleri olan Ayak İşleri, Masumlar Apartmanı, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Kaderimin Oyunu gibi yapımlar ile öyküsünü kendi yazdığı sinema filmi Biz Böyleyiz de vardı.

SARP APAK CANLI YAYINDA

Dayı, “Bu hafta ünlü yakınlarını ağırladık, haftaya gerçek ünlü konuk lazım” diyerek, Bengi Apak’tan eşi Sarp Apak’ı programa konuk olmaya ikna etmesini rica etti. Bunun üzerine Bengi Apak, canlı yayında eşini arayarak hoparlöre aldı. Böylece sohbete Sarp Apak da katılmış oldu.

18 Nis 2022 - 13:45 - Medya