Sefirin Kızı, Çukur Ve Uyanış Büyük Selçuklu Dizilerini İzleyenler Dikkat! Öyle Bir Olay Yaşandı Ki Sosyal Medyada Büyük Kaos Çıktı…

Covid-19 sebebi ile gündeme gelen pandemi döneminde pek çok vatandaş evlerine hapsolmuş ve herhangi bir faaliyet gerçekleştiremez duruma geldi. Bu söz konusu durum karşısında birçok yapım ve kanal yeni dizi projelerine imza attı. Dizilerin yeni sezonlarını başlaması ile de bir gün içerisinde ayrı kanallarda pek çok dizi yayınlanmaya başladı ve bu da kıyasıya rekabete neden oldu. Bu rekabet karşısında ekranlara tutunmayı başaran ve seyirciyi kendine bağlayan diziler yayın akışına devam ederken ek

Pazartesi akşamların dillere destan dizileri arasındaki kıyasıya mücadele dur durak bilmeden devam ediyor. Geçtiğimiz sezonda Yasak Elma ve Sefirin Kızı dizilerinin büyük rekabetleri ile iki dizide reyting rekorlarına imza atmıştı. Seyirci kitlesini rakip dizilere kaptırmak istemeyen her dizi senaryosu ve oyuncu kadrosu ile ilgili oldukça ilgi çekmeye çalışıyor. Bu sezonda ise bu iki büyük dizinin mücadelesine Uyanış Büyük Selçuklu dizisi eklendi.

Uyanış Büyük Selçuklu dizinin oyuncu kadrosunda pek çok usta isim yer aldığından ve sürükleyici senaryosu sayesinde Pazartesi akşamlarının reyting sıralamasında liderliğe adını yazdırdı. Bunun yanı sıra Show TV ekranlarında Çukur dizisinin de yayın hayatına başlaması ile birlikte Çukur, Sefirin Kızı ve Uyanış Büyük Selçuklu dizileri arasında kıyasıya rekabet başladı. Bu dizilerin haricinde Fox TV’de yayınlanan Yasak Elma dizisi geçici bir süreliğinde reyting listesinde alt sıralara düştü. Bir süre sonra tekrar yükselişe geçen Yasak Elma dizi de kıyasıya rekabet mücadelesinin içine adını yazdırdı.

Star TV ekranlarında Pazartesi akşamları sevenleri ile buluşan Sefirin Kızı dizisinin de birinci olduğu alan sosyal medya oldu. Dizi her hafta yayınladığı bölüm ile sosyal medyayı çalkalamaya devam ediyor. Total’de dördüncü ve AB’de altıncı sırada yer alan dizi geçtiğimiz haftalarda fazlası ile düşüş yaşadı. Bu da akıllara ‘Sefirin Kızı finale mi gidiyor?’ sorusunu getiriyor?

12 Ekim 2020 Pazartesi Günü Reyting Sonuçları

Total İlk 10

Uyanış Büyük Selçuklu Çukur Masterchef Türkiye Sefirin Kızı Selçuk Tepeli İle Fox Ana Haber Yasak Elma Müge Anlı İle Tatlı Sert Sefirin Kızı (Özet) Esra Erol’da Uyanış Büyük Selçuklu (Özet)

AB’de İlk 10

Uyanış Büyük Selçuklu Masterchef Türkiye Selçuk Tepeli İle Fox Ana Haber Çukur Yasak Elma Sefirin Kızı Uyanış Büyük Selçuklu (Özet) Müge Anlı İle Tatlı Sert Masterchef Türkiye (Özet) Yasak Elma (Özet)

ABC’de İlk 10

Uyanış Büyük Selçuklu Masterchef Türkiye Selçuk Tepeli İle Fox Ana Haber Çukur Sefirin Kızı Yasak Elma Müge Anlı İle Tatlı Sert Yasak Elma (Özet) Uyanış Büyük Selçuklu (Özet) Sefirin Kızı (Özet)

15 Eki 2020 - 13:17 - Medya