Acun Ilıcalı Açıklama Yaptı Milyonlar Bakakaldı! Risk Aldı, Yaptı Ama… “İnşallah Batmayız!”

Türkiye’nin çok yakından tanıdığı Acun Ilıcalı, yeni projesi ile ilgili konuştu. Birçok başarılı yapıma imza atan Ilıcalı, bu kez bambaşka bir proje ile geliyor. Her yapımı büyük kitlelere ulaşan ve çok sevilen Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Netflix’e rakip olacak! Acun Ilıcalı yeni projesi ile ilgili; “Ülkemizde olmayan her şeyi dibine kadar yapabileceğiz. Büyük bir risk alarak giriyoruz, inşallah batmayız!” sözlerini dile getirdi. Böyle bir projenin ülkemizde ilerleyen dönemlerde nasıl bir etki

Ülkemiz için böyle bir yapım projesinin, bildiğimiz ve sevilen bir isim tarafından yapılması ile ortaya nasıl bir proje çıkacağı merakla bekleniyor. Acun Ilıcalı’yı seven, sevmeyen herkesin beklediği proje, şimdiden büyük heyecan uyandırmış durumda. İnternetin ve sosyal medyanın bu kadar ulaşılabilir olduğu bir dönemde, bu projenin nasıl bir etkisi olacağı büyük merak uyandırıyor.

Sosyal Medya Hesabından Duyurdu

Acun Ilıcalı, dijital dizi ve film platformu olan dünyaca ünlü Netflix’e rakip olacak platformun adının Exxen olacağını duyurdu. Ilıcalı; “Yeni dijital platformumuz Exxen’de çok yakında beraberiz.” ifadeleri ile duyurusunu yaptı. Yeni dijital içerik platformunun adını Ali Taran’ın bulduğunu söyleyen Ilıcalı Exxen için; “Bayıldım. Güzel bir platform olacak. İçerik olarak da ciddi zengin olacağını düşünüyorum. Benim hayalini kurduğum bir projem var bir sürpriz program. Onu yapacağım. Kendime bir ekip kuruyorum bu program için. Çok iddialı bir model programı yapacağız. Türkiye’nin en iyi modellerini seçeceğiz. Onun dışında belgesellerimiz var. Çok önemli birimlerden çok önemli destek alacağımızı düşünüyorum.” sözlerini dile getirdi.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 yılında doğmuş; televizyoncu, girişimci, uluslararası yapımcı ve iş insanı. Ilıcalı, televizyon kanalları TV8 ve TV8,5'un sahibi, ABD, Meksika, Romanya, Macaristan, Brezilya, Kolombiya ve Yunanistan dâhil dünyadaki pek çok ülkede prodüksiyon şirketleri bulunan, dünyanın önde gelen televizyon kanallarına prodüksiyonlar yapan ve çalıştığı kanallara yayın stratejileri geliştiren Acun Medya Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı.

Ayrıca, spor ve realitenin bir arada olduğu yarışma programı Exathlon'un format sahibidir. Hollanda kulübü Fortuna Sittard'ın sahibidir. Ilıcalı'nın spor muhabirliğinden, medya patronluğuna kadar uzanan yaşam hikâyesi hakkında kitap basılmış, belgeseller çekilmiş ve programlar yapılmıştır.

Bugüne kadar birçok farklı kategoride 1000'den fazla ödüle layık görülmüş ve yapılan anketler sonucunda son 15 yıldır pek çok kez Türkiye'nin en güvenilir ilk üç ismi arasında yer almıştır. 2018 yılında haftalık eğlence ve ticaret dergisi Variety'nin seçtiği medya ve eğlence sektöründe dünyanın en etkili 500 iş insanı arasına girmiştir. Acun Ilıcalı'nın medya sektörüne ek olarak; sağlık, kozmetik, dijital platformlar ve e-ticaret gibi sektörlerde de global çapta yatırımları bulunmaktadır. Ilıcalı, destek olduğu sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kendi gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer almıştır.

24 Kas 2020 - 15:52 - Magazin