O Kurum Tam Tamına 12 Bin Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Belli Oldu! Hemen Başvuru Yapın, Kadroda Yerinizi Alın!

Küresel salgın dönemi ile birlikte birçok vatandaşın gelirinde azalma oldu veya doğrudan gelir kapıları kapandı... Öte yandan hali hazırda birçok iş arayan vatandaş günden güne yeni iş imkanlarını araştırıyor. Bir iş bulma ümidi ile neredeyse kapı kapı dolaşan, kurumların sitelerinde ilan arayan vatandaşların imdadına Sağlık Bakanlığı’nın duyurusu koştu! Bu ilanla birlikte 12 bin kişi sözleşmeli çalışan olarak alınacak!

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatları hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPPS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılan Merkezi yerleştirme ile tam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Sağlık Bakanlığı’ndan 12 bin sözleşmeli kamu personeli alım ilanı açıklandı! SPP Başkanı Aras Ali Altıntaş, sosyal medyadan haberi duyurdu. Altıntaş, yatığı açıklamada 12 bin personel alımı için tercihlerin 7 Aralık tarihine kadar kabul edileceğini dile getirdi. Altıntaş’ın yaptığı açıklamada; “Tercihler ne zaman başlayacak bilmiyorum ama tercihlerin alınması için son gün 7 Aralık olacak dendi. Yeni eli kulağında, sona doğru yaklaşıyoruz.” ifadeleri yer aldı.

12 Bin Sözleşmeli Personel Alınacak

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alım ilan tarihi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Açıklamada ilan tarihi için alınan son bilgi aktarıldı. Sağlık Bakanlığı alımını yapacağı 12 bin sözleşmeli personel için bir mülakat yapmayacak. Bakan tarafından yapılan açıklamada; “Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra tercih kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesi üzerinde yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecekler. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.” ifadeleri yer aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca branş dağılımı açıklaması yaptı. Koca, dün “Bakanlığımız; 7 bini hemşire, 1.700’ü ebe ve 2 bin 864’ü sağlık teknikeri / teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır.” ifadelerinin yer aldığı bir duyuru yayınladı.

İlana başvuruların, gelen son bilgilere göre 1 – 7 Aralık tarihleri arasında alınması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatları hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak.

Alım Yapılacak Olan Kadrolar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada 14 branşta alım yapılacağını duyurdu. O branşlar ise şöyle;

7 bin hemşire 1.700 ebe 2 bin 864 sağlık teknikeri / teknisyeni Psikolog Sosyal çalışmacı Biyolog Odyolog Çocuk gelişimcisi Diyetisyen Fizyoterapist İş ve uğraşı terapisti Dil ve konuşma terapisti Perfüzyonist Sağlık fizikçisi

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan, 12 bin sağlık personeli alımında adaylara herhangi bir mülakat yapılmayacak. Sağlık Bakanı Koca, yapılacak olan alımların önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

28 Kas 2020 - 18:41 - Ekonomi