Oktay Kaynarca Sonunda Geri Döndü! Sevenleri Gözleri Yaşlı Bir Şekilde Onu Dinledi! “Güzel Adam!”

Oktay Kaynarca, Türkiye’nin en sevdiği oyunculardan biri ve özellikle aksiyon yapımları dendiğinde akla ilk onun ismi geliyor. Türkiye’de büyük kitlelere ulaştığı Kurtlar Vadisi dizisindeki Süleyman Çakır rolü ile adeta fenomen oldu ve yıllar geçmesine rağmen hala gündemden düşmüyor.

Şimdilerde ekranlarda, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli olarak yer alan oyuncu, hayat verdiği bu karakter ile de fenomen olmayı başardı. Oktay Kaynarca’nın başrolünde yer aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 6. sezonu ile ekranlara gelmeye ve reyting rekorlarını alt üst etmeye devam ediyor.

“Hem Sesi Hem Oyunculuğu Hem de Kalbi Güzel Adam”

Kaynarca yaklaşık bir yıl önce de Youtube kanalını duyurmuştu ve başarılı oyuncu bu kanaldan ara ara kendisi ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştu. Fakat bir süre Youtube paylaşımlarına ara veren Kaynarca, tekrardan Youtube’a döndü. Sosyal medyada Instagram hesabı üzerinden duyuru yapan başarılı oyuncu; “Merhaba benimle ilgili güncel videoları Youtube kanalımda izleyebilirsiniz” notunu paylaşarak sevenlerini kanalına bekliyor. Tekrar paylaşımlara başlayan Kaynarca, Yavuz Bingöl ile düet yaparak söylediği “Sen Bir Aysın” adlı türkünün videosunu da kendi kanalından paylaştı. Oktay Kaynarca Youtube’da videoyu “25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü Vesilesiyle Tüm Kadınlarımıza İthafen” notu ile paylaştı. Başarılı oyuncu uzunca bir aradan sonra Youtube döndüğünü, çok anlamlı bir mesaj ile duyurmuş oldu. Kadına şiddete karşı önemli mesaj içeren video, oldukça ilgi gördü. Videoyu izleyen sevenleri, Kaynarca’nın sesine ve türküyü yorumlamasına çok güzel yorumlar yaptı. Türküyü dinlerken mest olduklarını dile getiren sevenleri, yeni videoların gelmesi için beklemede olduklarını da dile getirdi. Bir seveni ise; “Hem sesi hem oyunculuğu hem de kalbi güzel adam” yorumunu yaptı.

Oktay Kaynarca Kimdir?

27 Ocak 1965 tarihinde Malatya’da doğan Oktay Kaynarca, Otuz yılı aşkın kariyerinde Altın Portakal Film Festivali ödülü de dahil birçok ödül kazanmıştır. 1980'li yılların sonunda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na başlamıştır. 1989 yılında ise TRT 1 kanalında yayınlanan “Gençler adlı dizide oyunculuk kariyerine başlamıştır.

1990 yılında ise Yavuz Turgul'un yönettiği “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni” adlı filmde oynayarak sinema kariyerine de başlamıştır. 1994 yılında Yavuz Özkan'ın yönettiği “Yengeç Sepeti” adlı filmde canlandırdığı Güner rolüyle olumlu yanıtlar aldı. 1990'lı yıllarda sinema filmleri ve televizyon programları ile kariyerini devam ettirdi. Ayrıca bazı televizyon reklamlarında ve müzik kliplerinde de yer aldı.

Deli Yürek adlı dizinin 2002 yılında çıkan “Deli Yürek: Bumerang Cehennemi” adlı filminde Cemal karakteriyle büyük beğeni toplamıştır. 2000'li yıllarda sinema filmlerinin yanı sıra televizyon dizilerine de ağırlık vermeye başlamıştır. “Yeditepe İstanbul” ve “Esir Şehrin İnsanları” gibi dizilerde yer almıştır.

15 Ocak 2003 tarihinde Show TV'de başlayan Osman Sınav'ın yönettiği “Kurtlar Vadisi” adlı dizide Süleyman Çakır isimli sert, vurdumduymaz, espritüel ve hırçın bir mafya babasını canlandırmıştır. Bu dizide canlandırdığı karakterle büyük yankı uyandırmış ve Türkiye'nin hatta Orta Doğu'nun en çok tanınan oyuncularından birisi haline gelmiştir. Necati Şaşmaz ile birlikte dizinin başrolünde yer almıştır. Dizinin 45. bölümündeki ölümünden sonra gerçek hayatta cenaze namazı kılınmış, saygı duruşlarında bulunulmuş, salası ve mevlidi okutulmuştur. Dünya çapında ilk defa bir karakter gerçek hayatta bu kadar etki yaratmıştır.

25 Kas 2020 - 16:16 - Magazin