İphone Kullanıcılarına Dünyanın En Kötü Haberi Geldi! Eğer Bu Modelleri Kullanıyorsanız Artık O Özellikler Olmayacak... Hemen Telefonunuzu Değiştirin!

İphone kullanıcılarına öyle bir haber geldi ki, bu dünyanın en kötü haberi. Eğer bu modelleri kullanıyorsanız artık o özellikler telefonunuzda olmayacak. İlk fırsatta değiştirin ve o telefondan kurtulun. Yeniliklerin olmayacağı bir telefonu neden kullanasınız ki? İphone'nun o modellerine yeni sürümler gelmeyecek. Haber hakkında detaylı bilgilere sizler için ulaştık. İşe o detaylar...

İphone'nun bazı telefonlarına güncellemeler gelmeyecek. Güncellemelerin gelmemesi üzerine telefonlarınız size oldukça sıkıntı yaratabilir. Bu sebeptendir ki en yakın zamanda hemen telefonunuz değiştirin ve yeni güncellemelerden sizde faydalanın. Verilen bilgiler doğrultusunda İphone o modellere iOS 15 güncellemesini getirmeyeceğini belirtti. Apple markasının cihazlarına 5 yıl destek vermesi ise bu haberi doğrular nitelikte. İşte güncelleme gelmeyecek olan o modeller...

Bu Modellere iOS 15 Güncellemesi Gelmeyebilir!

Yayınlanan bir haber kapsamında İphone'un bazı modellerine artık güncelleme gelmeyecek. Bu modeller arasında İphone 6s, İphone 6s Plus ve İphone SE modelleri yer alıyor. Bu modellere iOS 15 güncellemesinin gelmeyeceğini belirten haber, bu modelleri kullanan vatandaşları büyük bir hüsrana uğrattı. Bunun yanı sıra Apple'ın cihazlarına 5 yıl destek verdiği göz önüne alınırsa, bu modellere güncelleme gelmemesi büyük bir olasılık. Apple gelecek yıl itibariyle bu modelleri hiçe sayabilir.

Apple Haziran 2020 tarihinde düzenlediği WWDC 2020 etkinliğinde yeni işletim sistemini duyurmuştu. Apple yenilenen işletim sistemi iOS 14'ü geçtiğimiz aylarda İphone cihazlar için yayınlamıştı. İphone kullanıcıları güncellemeyi yaptıktan sonra yeni özellikleri kullanmaya başlamış olsa da iOS 14, bazı modellerin alacağı son güncelleme olabilir.

Yapılan iddialar doğrultusunda Apple, İphone 6s, İphone 6s Plus ve İphone SE cihazları için güncelleme desteğine gelecek yıl son verebilir. Bu da belirtilen cihazların en yeni iOS güncellemesini yapamayacağı anlamına geliyor. İddialar doğrultusunda iOS 15 güncellemesi alabilecek İphone modelleri ise ; iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro‌, iPhone 12 mini, iPhone 12‌, iPhone 11, iPhone 11‌ Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS‌ Max, iPhone XR, iPhone‌ X, iPhone‌ 8, iPhone‌ 8 Plus, iPhone‌ 7, iPhone‌ 7 Plus, iPhone SE‌ (2020), iPod touch (7. Nesil) şekilde olacak.

23 Kas 2020 - 18:14 - Teknoloji