Skoda Yeni Aracını Duyurdu, Milyonların Ağzı Açık Kaldı! Hiçbir Arabada Olmayan Binlerce Özellik Bu Araba... Herkes Kıskanıyor!

Ülkemizin yerli otomobili olan TOGG, 2022 yılından itibaren üretime geçeceği tahmin ediliyor. Yerli aracın fiyatının ne kadar olacağı daha açıklanmadı. Yeni gelen haberler ile birlikte yerli araç TOGG’a rakip bir araç çıktığı söylendi. Tarihin en güçlü aracı olacağı söylenen Skoda Enyaq, tüm dikkatleri üzerine çekti. İşte haberin tüm detayları…

Birkaç yıl sonra Türkiye’nin yerli otomobili gündeme gelecek. Tanıtımından sonra otomobile olan ilgi giderek artmıştı. Yeni model Skoda Enyaq ise TOGG’a rakip çıktı. MEB platformu üzerinde geliştirilen yeni model aracın hem konfor açısından hem de motor açısından diğer modellere göre rakipsiz olacağı tahmin ediliyor.

Yerli otomobil gibi elektrikli olarak üretilen Skoda Enyaq, SUV modeline benzeyen tasarımı ile dikkatleri çekti. Yüksek teknoloji ile donatılan elektrikli modeli aydınlatmalı ön ızgaraya sahip. Yeni özellikleri ve muhteşem tasarımı ile müşterilerine sunuluyor. En dikkat çeken özelliği ise çift motoru barındırması oldu.

Bunun yanı sıra LED aydınlatmalı ön ızgaraya sahip. Skoda Enyaq’ın bazı özellikleri şunlardır; yeni aracın içerisinde yer alan multi-medya ekranı oldukça dikkat çekiyor. Boyut olarak büyük olması daha iyi görülebilmeyi sağlayacak. Hayalet göstergesi ile yeni model araçlarda olduğu gibi Enyaq’a da eklenmiş.

Otomatik Park Sistemi!

Üst düzey teknoloji ile donatılan bu aracın kendine özel uzaktan park sistemi mevcut ve yarı otonom sürüş modeli sunuyor. 2 adet kablosuz şarj ünitesi ile uzaktan sarj edilebilme imkânı sağlanıyor. Skoda Enyaq aracının motor özellikleri ise en ilgi çekici tarafı, 3 motor seçeneği ile 55, 62, 82 KW olmak üzere hizmete sunuldu.

148 beygir ile 306 beygir seçenekleri ile 340 km ve 510 km menzil seçenekleri olacaktır. 6 saniyede 100’e çıkan bu otomobil hız severlerin de ilgisini çekiyor. 1 saat içerisinde sarj olarak gündeme gelen Enyaq modeli rakiplerini geride bırakmayı başarmış. Yeni model otomobilin fiyatı henüz belirlenmedi. Yapılan tahminlere göre 35 bin Euro olacağı söyleniliyor.

23 Kas 2020 - 17:01 - Ekonomi