Yargı Dizisinde Ilgaz’a Kim Hayat Veriyor? Kaan Urganoğlu Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır?

Yeni sezonun en çok izlenen dizilerinden biri haline gelen Yargı dizisi, gizem dolu hikayesi ile seyircisinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Sadık seyirci kitlesini şimdiden oturtmayı başaran Yargı dizisi Ilgaz ile ilgili detaylar haberimizde...

Yeni sezonun en çok izlenen dizilerinden biri haline gelen Yargı dizisi, gizem dolu hikayesi ile seyircisinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Sadık seyirci kitlesini şimdiden oturtmayı başaran Yargı dizisinin en çok dikkat çeken karakterlerinden biri ise, Savcı Ilgaz oluyor. Bitmek bilmeyen dürüstlüğü ile herkesi zaman zaman imrendiren, zaman zaman da delirten Savcı Ilgaz’a ise, ekranların yakışıklı bir ismi hayat veriyor! Peki, Yargı dizisinde Ilgaz’a kim hayat veriyor? Kaan Urganoğlu aslında kimdir, kaç yaşındadır? İşte, detaylar…

Kanal D ekranlarının en çok izlenen yapımlarından biri haline gelen Yargı dizisi, yeni sezonun en çok konuşulan hikayelerinden biri olmayı da başardı. Gizemli konusu kadar usta oyuncu kadrosu ile de seyircisinin takdirini toparlayan Yargı dizisinin en çok öne çıkan karakterlerinden biri ise, Savcı Ilgaz oldu. Öte yandan gerçek bir dürüstlük abidesi olan Savcı Ilgaz’a hayat veren ünlü oyuncu Kaan Urgancıoğlu, Yargı dizisinin seyircisinin tüm dikkatini üzerine çekti!

Bir süredir dizilerin aranılan ismi haline gelen Kaan Urgancıoğlu, 8 Mayıs 1981 tarihinde İzmirli ve Arap ile Arnavut kökenli olan bir ailede Aydın ilinde dünyaya geldi. Ortaokulu İzmir Özel Türk Koleji'nde, liseyi ise Özel İzmir Amerikan Koleji'nde bitiren Kaan Urgancıoğlu, yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa Bölümü'nde tamamladı. Öğrenciliği sırasında Karaoğlan ve Kampüsistan dizilerinde başrol oynayarak oyunculuğa başlayan Kaan Urgancıoğlu, medya ile ilk kez 2002 yılında tanıştı. Devam eden yıllarda pek çok ünlü yapımda rol alan Kaan Urgancıoğlu, New York'taki Stella Adler Studio of Acting'de oyunculuk eğitimi ve Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü'nde de yüksek lisans eğitimi aldı!

Televizyon ekranlarına 2002 yılında Karaoğlan dizisinin Karaoğlan karakteri ile gelmeye başlayan Kaan Urgancıoğlu, devam eden yıllarda; Kampüsistan, Avrupa Yakası, Yeniden Çalıkuşu, Sessiz Gece, Seni Çok Özledim, Ah Polis Olsam, Azap Yolu, Tutsak , Limon Ağacı, Ayrılık, Canım Ailem, Düriye'nin Güğümleri, Bir Ömür Yetmez, Leyla ile Mecnun, Düşman Kardeşler, Son, Acayip Hikayeler, A.Ş.K., Filinta, Kara Sevda, Aşk 101 gibi iddialı dizilerde rol aldı. Sinema sektörüne ilk olarak 2005 yılında Ispanaktan Nağmeler isimli film ile giriş yapan Kaan Urgancıoğlu; İlk Aşk, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Büşra, Peşpeşe, Panzehir, Uzaklarda Arama gibi sinema filmlerinde de oynadı. Ayrıca Kaan Urgancıoğlu, 2022 yılında Netflix’te yayınlanacak olan Sen Yaşamaya Bak filmi ile de anlaşma imzaladı.

27 Eki 2021 - 14:53 - Dizi Haberleri