Çukur Dizisinde Yer Yerinden Oynayacak! Öyle Bir Söz Edildi Ki, Taş Taş Üstünde Kalmadı… Veda Mı Ediyor?

Show TV ekranlarında seyirci ile buluşan, ekranların fenomen olmuş dizisi Çukur Pazartesi günleri saat 20.00’da izleyicileri ile buluşuyor. İstanbul’da suçla özdeşleşmiş bir mahallede, her ne olursa olsun uyuşturucuya karşı savaş açılmış ve buna karşı gelenlerle karşı karşıya gelmiş olan Koçovalı Ailesi’ni anlatan dizi, Çukur 4. sezona bomba gibi bir giriş yaparak izleyicileri ekran başına kilitlemeye devam etmişti. 104 bölümü geride bırakan Çukur’da bir veda sözü ise izleyicilerde merak uyandır

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk oturuyor. Senaryosunu Gökhan Horzum ve Damla Serim’in kaleme aldığı Çukur’un başrollerinde ise; Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Mustafa Avkıran, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan, Necip Memilli, Damla Sönmez ve Nejat İşler yer alıyor.

104. bölümde Selim’in Akın’a veda ediyormuş gibi konuşması, seyircilerde büyük merak uyandırdı. Selim’in nereye gideceğini bilmeyen izleyiciler, yeni bölümü adeta iple çekiyor. Selim, Akın ile vedalaşırmış gibi konuştuğu sahnede “Amcamlara bile söylemedim, aramızda kalacak.” diyor. Akın’ın annesi ile kardeşine çok iyi bakacağından hiç şüphe duymayan Selim, ondan ailesinin reisi gibi davranmasını istiyor fakat Akın korkuyor.

Son Bölümde Neler Yaşandı?

30 Kasım Pazartesi günü yeni bölümü ile yine izleyicileri ekrana kilitleyecek olan Çukur’un 104. bölümünde yaşananlar, yine soluksuz izlendi.

Çukur’un son bölümünde Yamaç, Cengiz Erdenet’e büyük bir rest çektikten sonra kendisini ağabeylerinin yanında buldu. Selim ve Cumali’nin, Sefa’ya saldırmak için hazırlandığı anlarda Yamaç’ın ağabeylerinin yanına gelişi, onun tam bir Koçovalı olduğunu herkese gösterir gibiydi. Cengiz Erdenet; Yamaç’ın, oğlu Sefa’yı öldürdüğünü öğrenen Namık’ı ortadan kaldırdı. Bütün bu yaşananların ardından Cengiz Erdenet, Yamaç’a işkence ederek özür duymak istediğini söyledi. Fakat Yamaç Koçovalı geri adım atmadı, Erdenetler karşısındaki tutumunu bozmadı.

Koçovalıları Bekleyen Felaket

Yamaç özür dilemeyip bir de üstüne Cengiz ve Çağatay’a bir külçe altın gönderince, gerginlik git gide yükselmeye başladı. Yamaç’ın burada vermek istediği mesaj çok açıktı. Yamaç, Erdenetler’i altınlarını yok etmekle tehdit etti. Yamaç’ın bu hamlesi ile sarsılan ve adeta bozguna uğrayan Çağatay, öte yandan Cumali’ye karşı elinde tuttuğu büyük kozu kullandı. Cumali, Çukur’un tapularını geri almak için tefeci Sermet’e gittiğinde, karşısında Çağatay Erdenet’i görünce neye uğradığını şaşırdı.

Çağatay, Cumali’den Ogeday’ı öldürmesini isteyince Cumali, bunu yapacağını söyledi ve Ogeday’a saldırdı. Öte yandan Sultan’ın Yamaç’ı yemeğe davet etmesi ise Koçovalılar evinde, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Cumali, Selim ve Yamaç Sultan’ın ısrarları sonrası aynı sofraya oturdu. Hem duygusal hem de gerilimli anların yaşandığı akşamda, Yamç’ın Selim ile yüzleşmesi ise akşama damga vurdu. Çağatay’ın öldürmek içn Selim’i hedefine aldığının ortaya çıkması ise gelen felaketin habercisi oldu.

24 Kas 2020 - 11:17 - Medya