Milli Savunma Bakanlığı Sonunda Efsane Müjdeyi Duyurdu! Kadın Erkek Subay Alımları Başladı! Hemen Başvurunuzu Yapın!

Milyonlarca üniversite mezununa müjdeli haber sonunda verildi. Büyük merakla beklenilen subay alımları ne zaman olacağı hakkında haber bekleyen mezunlara Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile yüzleri güldü. Kadın ve erkek olmak üzere subay alımları yapılacağı açıklandı. İşte haberin tüm detayları…

Subay alımlarına başvuruda bulunmak isteyenler kişiler için son tarih 10 Aralık 2020 olarak belirlendi. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri için subay alımlarının başlandığı haberi verildi. Adaylar başvurularını personeltemin.msb.gov.tr adresinden yapabilecekler.

E-devlet üzerinden de online olarak başvuruda bulunabilecekler. Subay alımları için gereken şartlar açıklandı. Başvuru şartlarına uyum sağlamayan vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecektir. Genel olarak istenilen şartlar şu şekildedir; subay adaları için Türk Silahları Personel kanunu 14. Maddesi ve 14/A maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ile Öğrenci ile Fakülde ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylar 25/a ve 25/b maddelerinde belirtilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunda.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Belirtilen suçlarda af veya para cezasına çevrilmiş olan kayıtlarda adli sicilden çıkartışmış suçlar ile soruşturmaları halen devam etmemek şartı aranmaktadır. Askeri okullardan çıkarılmış olmamak. Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmış olmamak. Araştırmalarda Arşiv ve Güvenlik Soruşturmalarından ceza almaması gereklidir.

Nikâhsız olarak birlikteliğini sürdürmemek ve astsubay olamaz kararı bulunmayan kişiler. Terör eylemlerinde bulunmayan hiçbir terör örgütüne yardım etmeyen ya da desteklemeyen kişiler. Milli güvenliği tehdit amaçlı terör örgütlerinde irtibatı veya iltisakı bulunmayan. TSK Personel Kanunu ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait diğer belirtilen şartlara uyum sağlamak.

Sağlık ile ilgili problemlerinde adayların belirtilen şartlara göre ele alınarak Muharip sınıflar için EK-D hastalıkları çizelgesine göre muvazzaf subay olabilirler. Sağlık bilgilerini sevk edilen hastanelerden sonuçları ile görüntülenecek ve sağlık raporu almayan adayların başvuruları iptal edilecektir. Hastaneye sevk edildikten sonra en fazla 30 gün içerisinde sağlık raporlarını alması gerekmektedir.

27 Kas 2020 - 10:38 - Ekonomi