İbrahim Tatlıses’ten Bülent Ersoy’a Rest! Olay Yargıya Taşınmıştı, Bülent Ersoy’un Hayatı Bitti! Meğer Tatlıses Olmasa…

Bülent Ersoy’un PCR testleri sahte çıktığı için tutuklanan 21 kişilik orkestrasının tahliye edilmesinin ardından olay ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Konuyla ilgili ilk kez konuşan ekip, Bülent Ersoy’u suçladı. Bülent Ersoy yerine kendilerine sahip çıkan ismin İbrahim Tatlıses olduğunu söyleyen ekip üyeleri ile ilgili detaylar haberimizde...

Bülent Ersoy’un PCR testleri sahte çıktığı için tutuklanan 21 kişilik orkestrasının tahliye edilmesinin ardından olay ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Konuyla ilgili ilk kez konuşan ekip, Bülent Ersoy’u suçladı. Bülent Ersoy yerine kendilerine sahip çıkan ismin İbrahim Tatlıses olduğunu söyleyen ekip üyeleri, iki ismi karşı karşıya getirdi. Yargıya taşınan olay ile ilgili ise, Bülent Ersoy ilk kez konuştu! Peki, İbrahim Tatlıses ile Bülent Ersoy arasında neler oldu? Bülent Ersoy, PCR testleri sahte çıktığı için tutuklanan 21 kişilik orkestrası ile ilgili ne dedi? İşte, detaylar…

Bülent Ersoy’un Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti konseri öncesinde PCR testleri sahte çıktığı için tutuklanan 21 kişilik orkestrası ile ilgili gerçekler ekibin tahliye edilmesinin hemen ardından su yüzüne çıkmaya başladı. Hem Bülent Ersoy’un hem de İbrahim Tatlıses’in davulcusu olan Ahmet İzgi, tahliye edilmesinin ardından havalimanında yaşananları anlattı. Konuyla ilgili; “Biz oraya rızkımızı kazanmaya gittik ancak mahkûm edildik. Ben yoğun bakımda yattım. Orada 4 kere, 5 kere test olduk. Buradan giderken 2 kere test olduk. Hepimiz negatiftik. Bizi hasta insanların içine attılar. Bir ay otelde kaldık. Bir ay hapiste kaldık. Bülent Hanım bize hiç yardım etmedi. Ben yoğun bakımda kaldım, entübe oluyordum. Bülent Hanım bizimle ilgilenmedi. ‘Avukat tutacağım’ dedi ama kimsenin avukat tuttuğu yok. ‘Servetimi harcayacağım’ dedi ama biz kimsenin servetini filan istemiyoruz. Bize sadece bir hatır sorsaydı, arasaydı. Bizim ailelerimiz hop oturup hop kalktı hasta olduğumuzu duyunca. Biz müzisyeniz. İşimize devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Ahmet İzgi, devamında sorulan o soruya sert bir yanıt verdi!

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştirmek için katıldığı programda kendisine sorulan “Tekrar Bülent Ersoy’un orkestrasında çalacak mısınız?” şeklindeki bir soruya sert bir yanıt veren Ahmet İzgi; “Yok canım. Bülent Ersoy kendine orkestra bulamıyor Türkiye’de. Kimse çalışmıyor, çalışmaz da. Ben onunla niye çalışayım?” ifadelerini kullandı. Ardından açıklamalarına devam eden İzgi, İbrahim Tatlıses ile Bülent Ersoy’u karşı karşıya getirecek açıklamalarda bulundu. İzgi, “KKTC’de yasa denen bir şey yok. Orada bir yargıç var, onun psikolojisine göre hareket ediliyor. ‘10 bin TL vermezseniz sizi içeri atacağız’ dediler. Biz bunu yaşarken Bülent Hanım Girne’de çantacısına gitti. Bu arada olayı İbrahim (Tatlıses) Bey de duyuyor. Bize sahip çıkan İbrahim Tatlıses’in dostları oldu. Sağ olsun İbrahim Bey aradı ve avukatları geldi, bizim avukatımız oldu” ifadeleri ile İbrahim Tatlıses’e teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Öte yandan konuyla ilgili ilk kez konuşan Bülent Ersoy, o magazin programına açıklama yaptı.

Konuyla ilgili ilk kez teve2’de yayınlanan “Magazin Masası” programına konuşan Bülent Ersoy; “Ben testimi yaptırmışım, 2 gün önceden gittim oraya... Her şeyim tam tekmildi. Ben çünkü hiç öyle uydur kaydır işlerle iş görmem. Ben neyi hak ettim de, ne yaptım da bu hakaretlere maruz kaldım? Bunun hesabını soracağım ben. Parayı kazanırken Bülent zirvede, böyle bir terslik olunca Bülent Ersoy yerlerde. Birçok işimi iptal ettim. Müzisyenler Bülent Ersoy’a çalmayacaksınız diye toplanmışlar karar almışlar” dedi. Ardından İbrahim Tatlıses’in yardım edip, kendisinin etmediği yönündeki iddiaları yanıtlayan Bülent Ersoy; “Orkestrama 100 bin TL yardım ettim” diyerek, bu soruya çıkıştı.

30 Eki 2021 - 16:43 - Magazin