İŞKUR Müjdeyi Duyurdu! Tam Tamına 12.900 Personeli KPSS Şartsız Alacak! Hemen Başvuru Yapın…

İŞKUR binlerce kişiye müjdeli haberi duyurdu. Herkes bu haberi yıllardır bekliyordu. Tam tamına 12.900 personel alacağının duyurusunu az önce yaptı. Binlerce kişi bu haber üzerine hemen başvuru yapmak istedi fakat nasıl başvuru yapacağını ve başvuru koşullarını bilmiyorlardı. Bizlerde Alfa Haber Ajansı olarak İŞKUR’un duyurmuş olduğu bu müjdeli haberin tüm detaylarına haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Toplam 81 ilde yapılacak olan tüm bu alımlara katılmak için ilk şart 18 yaşını doldurmuş olmak. KPSS şartı aranmayan bu iş ilanına başvuru yapmak için ise İŞKUR’un resmi web sitesi kullanılacak. İşkur’un resmi web sitesine girilecek olan bilgilerin ise doğru olması gerekiyor. Koronavirüsten dolayı artan işsizlik oranına çare olmak için İşkur’un düzenlemiş olduğu personel alımı iş arayan kişilerin umut kaynağı oldu.

İŞKUR Personel Alımları Şartları Neler?

18 yaşını doldurmuş herkes kolayca İŞKUR’un duyurduğu bu iş ilanına katılım sağlayabilecek. Vaka artışından dolayı internet üzerinden gerçekleşecek başvuru işlemlerinde dikkatli olmak gerekiyor. Bütün bilgileri doğru bir şekilde girmeniz önem arz etmektedir. Bunun yanında ise vasıflı ya da vasıfsız olmanız fark etmiyor.

İŞKUR’un resmi web sitesinden başvuru yapacak kişilerin öncelikle kayıt oluşturmaları ve daha sonra başvuru yapmaları gerekiyor. Kayıt olunduktan sonra ise gerekli yerlere istenen belgelerin teslim edilmesi gerekiyor. Bunun yanında ise bazı kurum ve kuruluşların kendi içlerinde belli şartları oluyor. Bu şartların birini bile taşımayan kişilerin başvuruları iptal ediliyor.

Başvuru koşullarını öğrenmek için ise kurum ve kuruluşların internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bütün illerden alım yapacak olan İŞKUR hem devlet hem de özel için ayrı ayrı alımlar gerçekleştirecek. Türkiye’deki işsizliğin önüne geçmede büyük payı olan İŞKUR iş arayanların umut kapısı olmaya devam ediyor. Milyonlarca kişi ise İŞKUR üzerinden işverenler ile iletişime geçerek kolayca iş sahibi olabiliyorlar. Beden işçisi olarak belirlenen alımda ise toplamda 12.900 kişi alınacak. Personel alımlarını duyuran İŞKUR KPSS şartı aramadığını da iş ilanları içerisinde belirtti.

21 Kas 2020 - 22:24 - Ekonomi