İŞKUR Milyonlarca Personel Alımı Yapacak! Tek Bir Alanda Olmayacak! Hemen Başvurun..

Pandemi süreci içerisinde birçok vatandaş işlerinden çıkarıldı ya da ücretli izine çıkartıldı. Yaşanan iş sorunlarının önüne geçmek için İŞKUR tarafından yeni iş imkânları gündeme geldi. Binlerce vatandaşın yararlanabileceği iş fırsatlarında hemşire, ebe, tıbbi sekreter, güvenlik gibi birçok personel alımı olacak. İşte haberin tüm detayları…

Uzun yıllardır vatandaşların yanında olan İŞKUR, milyonlarca kişiye iş imkânı sağlamaya devam ediyor. Pandemi süreci içerisinde hastanede görevlendirilecek birçok personel alınmıştı. Yeni gelen ilanlarda tekrardan hastanelere personel alınacağı belirtildi. Doktor, hemşire, ebe, tıbbi sekreter, ambülans şoförü, güvenlik görevlisi ve hastane hizmetlisi gibi birçok alanda istihdam etmek için personel alımı yapılacak.

İŞKUR tarafından uzun süredir personel alımları devam ediyor. Yayınlanan ilanlarda halen aktif olanalar da mevcut. Devlet hastanelerinde istihdam etmek üzere personel alımı olacağı ilanı son günlerde dikkatleri çekti. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar gereken koşullara uyum sağlaması gerekmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Alımlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için istenilen şartlar şu şekildedir; İŞKUR tarafından yayınlanan ilanda başvuru şartları altında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartı yer alıyor. Hastanede çalışmak üzere başvuru yapan vatandaşların hiçbir sağlık engelinin olmayacağı ve iletişimi engelleyen bir hastalıklarının olmaması gerekiyor. Yoğun çalışma temposuna uygun ve vardiyalı bir şekilde çalışma pozisyonu olacak.

Personel alımları sadece devlet hastanelerinde yapılmayacak. Özel hastanelerde de alımların olacağı yayınlanan ilanlarda belirtilmiştir. Çalışmak için başvuruda bulunacak kişilerin özel hastaneye başvuru yaparak gereken şartları öğrenmesi gereklidir. Farklı şehirlerde ikamet eden vatandaşlara sunulan iş imkânları, bulunduğu yerlerdeki hastanelerde çalıştırılmak üzere personel alımları yayınlanacaktır.

Salgın süreci içerisinde hastanelere pek çok personel alımı yapıldı. Bunun yanı sıra yüzlerce temizlik görevlisi ve hasta bakım personellerine iş imkânı sağlandı. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden başvuru ilanlarını görebilir online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Belirtilen mesleklere uygun iş ilanlarına başvuru yaparak ya da İŞKUR merkezlerine giderek başvuru formlarını doldurabilirsiniz. Personel alımları sadece devlet hastanelerinde değil özel hastanelerde de devam ediyor.

23 Kas 2020 - 15:06 - Ekonomi