Masterchef Yarışmasına Nasıl Katılabilirim? Masterchef Yarışmacısı Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Türkiye’nin en iddialı yarışma programlarından biri olan MasterChef Türkiye, her yıl pek çok yarışmasını popüler hale getirerek, şef adaylarının hayallerine ulaşmasını sağlıyor. Her yıl yüzlerce yarışmacı adayını zorlu elemelerden geçiren MasterChef Türkiye yarışmasına katılmak istiyor ve detayları merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Türkiye’nin en iddialı yarışma programlarından biri olan MasterChef Türkiye, her yıl pek çok yarışmasını popüler hale getirerek, şef adaylarının hayallerine ulaşmasını sağlıyor. Her yıl yüzlerce yarışmacı adayını zorlu elemelerden geçiren MasterChef Türkiye yarışması, 16 yarışmacısı ile sezon yarışına başlıyor. Şampiyonuna her hafta adım adım yaklaşan MasterChef Türkiye, bu sene de bir isme MasterChef unvanını vermeye çok yaklaşıyor. Öte yandan MasterChef Türkiye yarışmasına katılmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Peki, Masterchef yarışmasına nasıl katılabilirim? Masterchef yarışmacısı olmak için gerekenler nelerdir? İşte, detaylar…

Dünyaca ünlü bir aşçılık yarışmasından Türkiye ekranlarına uyarlanan MasterChef Türkiye yarışmasına katılmak için öncelikle bir başvuru formu üzerinden ön başvuruyu gerçekleştirmek gerekiyor. TV8 kanalına bağlı olan internet sitesinin https://www.tv8basvuru.com/basvuru/masterchef/1 linki üzerinden gerçekleştirilen başvurularda ad, soyadı, doğum tarihi, doğum yeri, cinsiyeti, boy, yaşanılan yer gibi temel sorulara cevap verdikten sonra yemek ile ilgili olan o özel sorulara eksiksiz bir şekilde cevap vermek gerekiyor!

MasterChef Türkiye yarışmasının başvuru formunda “Yemek yapma dersleri aldınız mı?, Yemek tarzınızı tarif edin, Size özel bir tarifiniz var mı?, Bu tarifi nasıl buldunuz?, Ne sıklıkla yemek yaparsınız? Yemek yapma deneyimleriniz nelerdir?” yemek alanında kişinin uzmanlığını ölçen çeşitli sorular bulunuyor. Bu sorulara doğru ve yetkin görünen cevaplar vermek kişinin elemeye çağrılmasında önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle başvuru yapacak kişilerin yarışma başvurusunda olabildiğince dürüst olması gerekiyor. Öte yandan başvuruların geçerli sayılabilmesi için adayların bazı şartları taşıması gerekiyor!

Yarışma şartlarına göre; “Yarışmaya 18 yaşının altında olan kişiler katılmak istedikleri zaman başvuru formlarını ailelerinin doldurması gerekir. 18 yaşından küçük kişilerin başvuru formlarının altında velilerinin imzası ve onayı olmadığı zaman kişilerin başvuruları kabul edilmez” maddesini ihlal etmemek gerekiyor. Pandemi döneminde şartlarına yeni bir şart daha ilave eden MasterChef Türkiye yarışması, videosuz olarak gerçekleştirilen hiçbir başvuruyu kabul etmiyor. Bu nedenle başvuruların ön eleme yerine geçecek olan videolarını çekerek başvuru formunun ilgili alanına eklemesi gerekiyor. Başvurularına ardından MasterChef Türkiye yarışma komitesi tarafından yapılan değerlendirmeler, eleme çağrılacak olan adayları belirliyor.

28 Eki 2021 - 15:18 - Masterchef 2022