Zümrüdüanka Dizisi Final Bayrağını Kaldırdı! Artık Ekranlarda O Dizi Olmayacak… Sevenlerinin Kalbi Buruk Kaldı!

FOX TV ekranlarının sevilen dizisi Zümrüdüanka, ekranları başında izleyenler tarafından oldukça seviliyor. Dizinin yapımcılığını Pastel Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk oturuyor. İlk bölümü ile 25 Ocak 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizinin senaryosu ise birçok kez el değiştirdi. Dizinin senaristleri; Can Sinan (1 – 9), Eylem Canpolat (10 -), Işıl Sönmez (10 -), Nazlı Pınar Ünlü (10 -), Feraye Gizem Kurt (10-), Leyla Oter (10 – 18), Doruk Erengül (10 – 18), Deniz Demir

Yerini O Diziye Bıraktı

Normalde Cumartesi akşamları izleyicisi ile buluşan dizi, bu haftadan itibaren Çarşamba akşamları ekranlara gelecek. Zümrüdüanka her ne kadar yüksek reyting beklentileri ile yola çıkmış olsa da aldığı düşük reyting sonuçları diziyi yerinden edebilir. Sıralamaya bakıldığında il ona girmek bir yana, dizi kemik izleyici kitlesinden bile kayıplar vermeye başladı. Cumartesi akşamları ekranlara gelen Zümrüdüanka dizisi, o günkü yerini Sen Çal Kapımı dizisine bıraktı. Kerem Bürsin ve Hande Erçel’in başrollerinde bulunduğu Sen Çal Kapımı dizisi ise bu karar ile birlikte final yapmaktan kurtuldu. Bu karar ile birlikte reyting seviyelerinde yükselme yaşanması, Sen Çal Kapımı dizisi için yerinde bir karar olmuş gibi görünüyor.

Kurtlar Sofrasına Düştü!

Öte yandan Çarşamba akşamları ekranlara gelen Sadakatsiz, Doğduğun Ev Kaderindir, Benim Adım Melek, Kuruluş Osman gibi diziler ile rekabete sokulan Zümrüdüanka dizisi reytingleri yirminci sırada tamamlayabildi. Verilen karar ile dizi Çarşamba akşamları adeta kurtlar sofrasına düştü! Zaten değerlendirmelere bakıldığında, bu kadar güçlü dizi ile Zümrüdüanka dizisinin rekabet etme olanağı çok zayıf görünüyordu. Belli ki Zümrüdüanka izleyicisi, diziyi Cumartesi akşamları izlemek istiyormuş. Zira Çarşamba akşamı dizinin sevenleri, başka dizileri seyretmek için Zümrüdüanka’yı tek tek bıraktı. Gelen son yaz dizileri ile birlikte FOX TV’nin hangi yapıma son vereceği tartışılırken, bu yapımın Zümrüdüanka dizisi olacağına artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. İlerleyen haftalarda dizinin final yapması, kimseyi şaşırtmayacaktır.

Dizi Çarşamba akşamı ekranlara gelmesinin ardından reytinglerde de oldukça kötü sonuçlar aldı. Zümrüdüanka Total’de 3 puan ile 18. sırada, AB’de 1,67 puanla 27. sırada ve ABC1’de 2,18 puanla 26. sırada yer alabildi.

26 Kas 2020 - 18:20 - Medya