Altın Fiyatlarında Her Şey Darmaduman Oldu! Kırılma Noktasına Gelinmişti, Artık Bitti! Bundan Sonra Zengin İşi Olacak!

Altın fiyatlarında planlanan her şey darmaduman oldu. Doların yükselmesinden etkilen altın artık zengin işi haline geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Altın fiyatlarında her şey darmaduman oldu! Kısa bir süre önce küresel dünyadan etkilenerek yükselen altın fiyatları, kırılma noktasında olduğunu da göstermişti. Altın almanın artık zengin işi olacağına dair gelen yorumlar ise akıllarda soru işaretine neden oldu. Yatay seyirde birkaç gündür seyreden altın, an itibariyle yeniden zirveye doğru ilerliyor.

Özellikle Kasım ayında Fed’in yaratacağı etkiyle altında bir baskının oluşacağı düşünülüyorken; altınında Kasım ayında önemli değişiklikler yaşayacağı düşünülüyor. Doların 9,80’in üzerini görmesi altın fiyatlarını doğrudan etkilemiş ve gram altın güne 570 civarlarında başlamıştı. Dolar kurunun gerilemesi ise altının fiyatlarında küçükte olsa bir gerileme yaşattı. Peki, güncel altın fiyatları ne kadar oldu? İşte merak edilen tüm detaylar…

30 Ekim itibariyle altın fiyatlarına bakılacak olursa; gram altın fiyatı 550,55 TL olurken satış fiyatı 550,62 TL oluyor. Çeyrek altın alış fiyatı 871,00 TL – satış fiyatı 904,00 TL olarak belirlendi. Gram altın bir gecede %0,15 oranında değer kaybederken; çeyrek altın ise %0,11 oranında bir yükselişle güne başlamış oldu. Uzun bir süredir aynı seyirde fiyatı takip edilen altının Ekim ayının son günlerine girdiğimiz şu günlerde nasıl şekil alacağı ise merak ediliyor. Peki, diğer altın çeşitlerinin fiyatları ne kadar oldu? İşte, cumhuriyet, yarım ve diğer tüm altın çeşitlerinin fiyatları…

Cumhuriyet altını alış fiyatı 3.483,00 TL olurken, satış fiyatı 3.622.00 TL oldu. Yarım altın alış fiyatı 1.741,00 TL – satış fiyatı 1.818,00 TL olarak tablolara işlendi. Ons altın alış fiyatı 1.782,59 $ olurken; satış fiyatı 1.783,81 $ oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 497,30 TL – satış fiyatı 502,49 TL olarak fiyatları belirlendi. Sınırları zorlayan altın fiyatlarının bu şekilde piyasada bulunması ise özellikle yatırımcısının yüzünü güldürdü. Alıcısında kafa karışıklığına neden olan altın, uzmanlardan gelecek uyarıları bekletmeye başladı.

Altın fiytalarının Kasım ayının ilk günlerinde ise belli bir düşüş yaşayacağı ve tekrar yükselişe geçeceği düşünülüyor. Gündemde kafa karşıklığına nedne olan altın hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

30 Eki 2021 - 08:49 - Gündem