Hekimoğlu Reytingleri Çakıldı… Dizinin Yayından Kaldırılması An Meselesi! “Her An Bitebilir!”

Kanal D ekranlarında izleyicileri ile buluşan, sevilen dizi Hekimoğlu’nun yapımcılığını Karga Seven ve OJO Pictures üstlenmiş durumda. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Emre Aybek oturuyor. İlk 14 bölümünün senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’un kaleme aldığı dizinin senaristi el değiştirdi ve 15. bölümden bu yana dizinin senaryosunu Neşe Şen kaleme alıyor. Dizinin başrollerinde ise; Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz ve Damla Colbay yer alıyor. Başrollerin yanı sır

Hekimoğu Dizisinin Konusu

Ateş Hekimoğlu (Timuçin Esen), bir vakıf hastanesinde çalışan bulaşıcı hastalıklar ve nefroloji konusunda uzman ünlü bir doktordur. Departmanında teşhis konulması güç olan hastaları kendi seçtiği kişilerden oluşan ekibiyle birlikte iyileştirir. Doktorları konu alan dizileri takip etmektedir.

Hastalarına duygusal olarak mesafeli, anlatılanlara değil bilimsel bulgulara inanan, bulmacaları seven, teşhis ve tedavi söz konusu olduğunda hastane kurallarını ve yasaları umursamaz bir kişiliği vardır. Bu nedenle aynı zamanda Tıp Fakültesinden arkadaşı olan hastane yöneticisi İpek’i (Ebru Özkan) ve aynı zamanda yakın arkadaşı olan Onkoloji uzmanı Orhan'ı (Okan Yalabık) zor durumların içerisine sokar. Ekibi oluşturan ve birbirlerinden çok farklı geçmişleri olan Mehmet Ali (Kaan Yıldırım), Zeynep (Damla Colbay) ve Emre (Aytaç Şaşmaz), Hekimoğlu'nun gözüne girebilmek için birbirleriyle yarış içerisindedir.

Hekimoğlu’nun Koltuğu Sallanıyor!

Hekimoğlu dizisi 19 Aralık 2019’daki ilk bölümü ile büyük beklentiler uyandırarak ekranlara geldi. Kanal D ekranlarında yayınlanan ve ilk sezonu beklendiği gibi çok başarılı geçen dizinin, pandemi sonrasında verilen aradan olumsuz etkilendiği görülüyor. Dizi, bu etki ile pandemiden olumsuz etkilenen diziler arasında yer alıyor. Salı akşamları güçlü rakipleri ile ekranlara gelen Hekimoğlu dizisinin reytingleri de her geçen gün bir miktar daha geriledi. Timuçin Esen, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım, Ebru Özkan, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz isimlerinin başrollerinde yer aldığı dizi için reyting seviyeleri hiç de umut verici görünmüyor. Diziye müdahale gelmediği sürece, final yapma olasılığı da günden güne artıyor.

Daha önce diziye Güven Kıraç ve Belçim Bilgin gibi konuk oyuncular da dahil olmuştu fakat konuk oyuncuların da pek verimli olamadığı da fark edildi. Sosyal medyadan gelen yorumlara bakılırsa; Hekimoğlu dizisinin hikayesinin daha hareketli, daha merak uyandırıcı bir müdahalelere ihtiyacı var. Öte yandan dizinin hikayesine eklenecek bir aşk, hikâyeyi daha güçlendirecektir ve izleyicinin dikkatini çekecektir. Birçok dizi reyting düşüşü yaşadığında, hikayesine çeşitli dokunuşlar yaparak bu durumu tersine çeviriyor. Hekimoğlu dizisi ise henüz böyle bir yola başvurmadı ve ilerleyen dönemlerde de böyle başvurulara gitmezse, seyircilerin bu haliyle diziyi izlemesi de zor görünüyor.

26 Kas 2020 - 18:27 - Medya