Mucize Doktor Son Bölümünde Bombayı Patlattı! İzleyenler Şok Oldu! Ekran Başında Donup Kaldılar… “Nasıl Olabiliyor!”

FOX TV ekranlarının sevilen dizisi Mucize Doktor, izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Her Perşembe saat 20.00’da FOX TV’de izleyenlerin karşısına çıkan dizinin yapımcılığını Med Yapım ve MF Yapım Üstleniyor. FOX TV ekranlarında yer alan dizinin yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan oturuyor.

Senaryosunu Pınar Bulut ve Onur Koralp’in kaleme aldığı dizinin başrollerini; Taner Ölmez, Onur Tuna ve Sinem Ünsal paylaşıyor. Başrollerin yanı sıra; Reha Özcan, Murat Aygen, Hazal Türesan, Hakan Kurtaş, Seda Bakan, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Korhan Herduran, Merve Bulut ve Adin Külçe gibi isimler dizide yer alıyor.

Mucize Doktor Konusu

2013 yapımı bir Güney Kore dizisi olan Good Doctor’dan uyarlanan dizinin konusu şöyle: İzbe bir köyde dünyaya gelen, otizmli “Savant Sendromu” sahibi Ali Vefa’nın, cerrah olma mücadelesinde yaşanan hikayeleri el alan Mucize Doktor Perşembe akşamları FOX TV ekranlarında seyirci ile buluşuyor.

Savant Sendromu sahibi kişilerde ortalama bir zeka düzeyi görülmesine karşın, bir ya da birden fazla alanda aşırı derecede bilgi yeteneğine sahip olması durumu görülür. Ali Vefa da seyircilerin karşısına, bu hastalıktan mustarip olarak çıkıyor. Savant Sendromu olan bir doktorun çevresine uyumu ve Ali ile çevresindeki doktorların aşk hikayelerinin anlatıldığı Mucize Doktor izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor.

Son Bölümde Neler Oldu?

Mucize Doktor’un son bölümünde olanlar, yine izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başardı. Nazlı babasını hayatından çıkardıktan sonra, aradığı teselliyi Ali Vefa’da bulamıyor. Bununla birlikte bugüne kadar aralarında yaşanan en büyük ilişki krizi gün yüzüne çıkıyor.

Ali Vefa, Nazlı için her şeyi yapmaya göze alıyor. Onun için ne olursa olsun değişmemeye çabalamaya başlayan Ali Vefa, bu süreçte etrafında değer verdiği herkesin ondan uzaklaştığına tanık oluyor. Hatta kızgın bir hasta yakını bile Ali Vefa’yı istemiyor! Ali Vefa ne yapacağını şaşırıyor. Leyla’ya alışabilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor ve Beliz bebeği 2 gün boyunca alıkoymayı seçiyor. Adil, bu durumlarda Ali Vefa’yı ihmal ediyor ve vakasını kişiselleştiren Ferda’nın üzerine titriyor. Ali Vefa gün geçtikçe kendisini köşeye sıkışmış hissediyor, sıkıştıkça kafasını da tek bir soru kurcalıyor. Ali Vefa kendisini sıkışmış hissettikçe, Nazlı’nın kendisine söylediği şeyi düşünüyor. “Hayat bir seçim ürünü müdür? Yoksa Hayat bize hiçbir zaman seçim şansı vermez, kendisi mi seçer?”

Son bölümde yaşanan bu olayların ardından izleyiciler merakla yeni bölümü beklemeye başladı. Perşembe günlerinin sevilen dizisi Mucize Doktor’a geleceği konuşulan Ezo karakteri için de ayrı bir merak durumu var. Diziye Ali Vefa’nın komşusu olarak girecek olan Ezo’nun, yeni bir aşkın kahramanı olacağı konuşuluyor!

27 Kas 2020 - 12:41 - Medya