Altın Fiyatlarında Şok Ters Köşe! Resmen Dibe Çakıldı, Milyonlara Tokat Gibi Çarptı! Değer Üstüne Değer Kaybediyor!

Altın fiyatları yatırımcısına tokat etkisi yarattı! Birkaç gündür yüksek seyreden altın şimdi ise ters köşede bulundu!

Haber albümü için resme tıklayın

Altın fiyatlarında şok ters köşe! Birkaç gün önce 920’li fiyatlara kadar çıkan altın fiyatları şimdi ise yerden toplanıyor. Milyonlara tokat gibi çarpan bu durum sonrasında gözler ise altın fiyatlarına çevrildi. Değer üzerine değer kaybederek; güne düşük fiyatlarla başlayan altın ne kadar oldu?

Binlerce vatandaşın elinde kar oranı bırakmak için yaptığı yatırımlardan biri olan altında olanlar oldu. Sadece birkaç gün önce fırlayıp fiyatlarını çeken altın şimdi ise adeta yerden toplanıyor. Gün içinde alım ve satımdan etkilenen altın, döviz kurlarındaki yukarı ve aşağı yönlü hareketlerden de doğrudan etkilendi ve güncel fiyatını ortaya çıkardı. İşte merak edilen altın fiyatları!

27 Ekim itibariyle altın fiyatlarına bakılacak olursa; gram altın fiyatı 548,55 TL olurken satış fiyatı 548,62 TL oluyor. Çeyrek altın alış fiyatı 871,00 TL – satış fiyatı 902,00 TL olarak belirlendi. Gram altın bir gecede %0,30 oranında değer kaybederken; çeyrek altın ise %0,55 oranında bir düşüşle güne başlamış oldu. Uzun bir süredir aynı seyirde fiyatı takip edilen altının Ekim ayının son günlerine girdiğimiz şu günlerde nasıl şekil alacağı ise merak ediliyor. Peki, diğer altın çeşitlerinin fiyatları ne kadar oldu? İşte, cumhuriyet, yarım ve diğer tüm altın çeşitlerinin fiyatları…

Cumhuriyet altını alış fiyatı 3.485,00 TL olurken, satış fiyatı 3.596.00 TL oldu. Yarım altın alış fiyatı 1.743,00 TL – satış fiyatı 1.805,00 TL olarak tablolara işlendi. Ons altın alış fiyatı 1.787,59 TL – satış fiyatı 1.787,81 TL oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 493,30 TL – satış fiyatı 499,49 TL olarak fiyatları belirlendi. Sınırları zorlayan altın fiyatlarının bu şekilde piyasada bulunması ise özellikle yatırımcısının yüzünü güldürdü. Alıcısında kafa karışıklığına neden olan altın, uzmanlardan gelecek uyarıları bekletmeye başladı.

Milyonları şok içerisinde bırakan bu düşüş ise özellikle yatırımcısının isyanına neden oldu. Sadece birkaç gün önce oldukça yüksek fiyatlara çıkış yapan altının şimdilerde ise yerden toplanması dengelerin değişmesine neden oluyor. Sizler güncel altın fiyatları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

27 Eki 2021 - 08:44 - Gündem