Nazan Kesal kimdir? Nazan Kesal Kaç Yaşında, Aslen Nerelidir?

Nazan (Kırılmış) Kesal Kimdir? 28 Mart 1969 yılında Manisa’da dünyaya gelen Nazan Kesal, tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve yönetmendir.

Nazan (Kırılmış) Kesal Kimdir? 28 Mart 1969 yılında Manisa’da dünyaya gelen Nazan Kesal, tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve yönetmendir. İlköğrenimini ve liseyi Manisa’da tamamlayan Nazan Kesal, üniversite öğrenimi için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk bölümüne girmiştir. 1991 yılında buradan mezun olan Nazan Kesal, bu tarihten sonra oyunculuk kariyerine atılmış ve sayısız yapımda rol almıştır. Sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra kariyerine tiyatro sahnelerinde başlayan Nazan Kesal, başarılı performanslarıyla kısa süre içinde dikkat çekmiştir.

Eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul’a yerleşen Nazan Kesal, 1992 yılından itibaren televizyon, sinema ve reklam filmlerinde rol almaya başlamıştır. 1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde oyuncu ve yönetmen olarak görev yapan Nazan Kesal, 2004 yılının ilk aylarında Bursa Devlet Tiyatrosuna atanmıştır. Takip eden yıllarda; Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi vb. birçok özel toplulukla birlikte başarılı işlere imza atmıştır.

Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde master eğitimi gören Nazan Kesal, aynı zamanda doktor, yazar ve oyuncu Ercan Kesal ile evli ve bu evlilikten bir çocuk sahibidir. Kariyeri boyunca sayısız projede yer alan Nazan Kesal, 2006 yılında 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, 2011 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu, 2014 25. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine sahip olmuştur.

Nazan Kesal’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Kariyer boyunca birçok farklı sinema, tiyatro ve televizyon dizisinde rol alan Nazan Kesal’in rol aldığı başlıca dizi ve filmler:

Süper Baba Tatlı Betüş Bizim Aile Aliye Şölen İstanbul Kanatlarımın Altında Yazgı Uzak Hüküm İklimler Vicdan Saç Daire Delibal Cennetin Çocukları Hicran Yarası Bir Ömür Yetmez Kayıp Şehir Bugünün Saraylısı Analar ve Anneler Fazilet Hanım ve Kızları Halka Berivan Rüzgarlı Bahçe Aşk ve Ceza Öykülerle Yaşayanlar Cazibe Hanım Gündüz Düşleri Waldo, Sen Neden Burada Değilsin Bir Sonbahar Hikayesi Albatrosun Yolculuğu Kardeşim Benim Çocuk

Star TV ekranlarının ilgiyle takip edilen dizisi Çocuk, başarılı oyuncu kadrosu ve ilgi çeken senaryosu ile dikkat çekmektedir. Dizide Asiye Karasu karakterine hayat veren isim ise başarılı oyuncu Nazan Kesal’dır. Star TV ekranlarında yayınlanmaya başladığı ilk günden beri geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başaran yapımın oyuncu kadrosu ve senaryosu büyük ilgi görmüştür. Dizide güçlü bir kadın karaktere hayat veren Nazan Kesal, başarılı performansları ile dikkat çekmektedir. Başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Merve Çağıran, Salda Aktuna, Okday Korunan, Serhat Teoman ve daha birçok başarılı ismin yer aldığı yapımda Asiye Karasu karakteri izleyicilerin dikkatini çekmiştir.

17 Ara 2021 - 00:07 - Dizi Haberleri