Sağlık Bakanlığı Duyurdu! Tam Tamına 2400 Personel Alımı Yapılacak! Hemen Başvurun!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca öyle bir açıklamada bulundu ki haberi duyanlar ilgili kuruma başvuruya koştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın o açıklamasının ardından alımı yapılacak olan alanların mezunları habere akın etti. Bu habere en çok sevinen ise alanda ki mezunlar oldu. Alımı yapılacak olan alanlar için herkes bir bir sıraya girdi. Tam tamına 2400 personel alımı yapılacağını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu müjdesinin ardından ilgili alanlar haberi yakından inceledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde 2400 personel alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalar yaparak, personel alımı müjdesini duyurdu. Bu haberin ardından hangi alanda alımların olacağını merak eden vatandaşlar haberi daha yakından incelemek için araştırmalarda bulundu. İşte o açıklama için detaylı bilgiler...

ATT ve Ambulans Şoförü Alımı Yapılacak!

Bakan Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda önemli açıklamalar yaparak, personel alımı müjdesini duyurdu. 2400 personel alımı yapılacak olan alanlar belli oldu. 1200 ATT ve 1200 ambulans şoförü alımı yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamaların arasında 2021 yılı bütçesinin duyurusunu yaparak pandemi sürecinin son durumunu değerlendirmeye aldı. Bunun yanı sıra 2020 yılında hemen hemen 5,5 milyon vatandaşa ambulans ile müdahele ederek sağlık kurumlarına naklettiklerini ve 5.930 olan ambulans sayısının 2021 yılında 6.340 olacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda "Sağlık Bakanlığımız geçmişten bugüne kadar her zaman insanı temel alan sağlık politikasını izledi ve bundan sonra da o politikayı izlemeye devam edecektir" diyerek "Türkiye'de verilen sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde üniversitelerin ve özel yatırımcıların rolü çok büyük. Hizmetin yürütülmesini sağlayan çoğunluk ise Bakanlığımız tarafından yapılmaktadır. 934 hastane, 8.000 aile sağlığı merkezi olarak toplam da 14.000'den fazla sağlık kuruluşlarımızla vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. 1 milyon 100.000'den fazla sağlık çalışanlarımızla 83 milyonu aşkın vatandaşımıza hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti vermenin uğraşı içindeyiz" sözlerini dile getirdi.

22 Kas 2020 - 09:32 - Ekonomi