Kafasına Taş Düştü Zengin Oldu! Görenler "İmkansız" Diyor Ama Şimdi Servet Sahibi... "Bu Nasıl olabilir?"

Endonezya'da meydana gelen olay, birçok insanın şaşkınlık yaşamasına neden oluyor. Tabut işiyle uğraşmakta olan adam, 3 çocuk sahibiydi ve meteor düşmesi ile birlikte bir gecede zengin oldu. Bu olay, pek çok insan tarafından imkansız gibi görülse de tam anlamıyla gerçek! Tabutçu, düşen meteoru tam 1.85 milyon dolara sattı ve ardından zengin oldu. Ayrıca bu kişi, aldığı para ile kilise inşa edeceğini ifade etti.

Pek çok insanın şaşkınlık yaşamasına neden olan olay, Endonezya'nın Kuzey Sumatra bölgesinde yer alan Kolang kasabasında gerçekleşti. Bu kasabada yaşayan Josua Hutagalung, tabut işi ile ilgileniyor ve ailesini bu şekilde geçindiriyordu. Bir gün evinin çatısına düşen göktaşı ile hayatı değişen bu adam, bir anda zengin oldu.

Hutagalung, 33 yaşında ve evli. Aynı zamanda 3 çocuk sahibi olan bu adam, filmlere konu olabilecek bir olay yaşadı. Bir gün evinin yanında tabut üzerinde çalışırken oturma odasının yanında yer alan verandaya göktaşı düştü. Göktaşının ağırlığı 2.1 kg idi. Aynı zamanda bu göktaşı tek parçaydı. Evin tenekeden yapılan damına düşen bu göktaşı, evin yanındaki toprakta 15 santimerelik bir deliğe neden olmuştu.

Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!

4.5 milyar yıllık olduğu tahmin edilen bu göktaşı, nadir bulunanlardan. Ayrıca CM1 / 2karbonlu kondrit olduğu sanılan bu göktaşının fiyatı yaklaşık olarak 1.85 milyon dolar. Meteor düşmesi ile zengin olan bu kişi, birçok insanı şaşkına çevirdi.

Bilindiği üzere göktaşlarına türlerine göre gram başına 0.5 ile 5 dolar arasında bir değer biçilmekte. Bu göktaşlarından dünya dışı maddeler içerenlerinin gramı 1000 dolara kadar çıkabilmekte. Toprağa saplanmış olan taşı çıkaran Josua, taşın sıcak ve kısmen kırılmış olduğunu fark etmiş. Böyle bir göktaşı ile zengin olan adam, birçok insanın habere inanmamasına neden oldu fakat aslında haber doğru idi. Yani adamın yaşadıkları gerçek idi ve adam yüklü bir meblağ kazandı. Ayrıca çeşitli açıklamalarda bulunan adam, bu para ile bir kilise inşa etmek istediğini belirtti.

20 Kas 2020 - 21:05 - Yaşam