Altın Fiyatları Tokat Gibi Çarptı! Kuyumcuya Giden Pişman; Gitmeyen Daha Çok Pişman! Alıcısının Yüreğine İndirdi!

Altın fiyatları ağızları açık bıraktı. Döviz kurundaki yükselmeyle birlikte yeniden biçimlenen altın; yükselme çağrısında bulundu!

Altın Fiyatları Tokat Gibi Çarptı! Kuyumcuya Giden Pişman; Gitmeyen Daha Çok Pişman! Alıcısının Yüreğine İndirdi!
Haber albümü için resme tıklayın

Milyonların alım ve satımını yaptığı altın, fiyatıyla tokat gibi çarptı! Kuyumcuya gideni de gitmeyeni de pişman eden altın; son fiyatıyla birlilte yüreklere indirdi. Her geçen gün daha çok azalan altın bir anda yükselişe geçti ve tüm dengeler değişti. İşte merak edilen altın fiyatları!

Geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdoğan bir açıklamada bulunmuş ve dolar kurundaki düşüşü hızlandırmıştı. Dolar kuru ve Euro kuru hızla düşerken; altında bu durumdan etkilendi ve 1000 liradan bir anda 600 liraya kadar düştü. Şimdi yeniden yükselişe geçen altın 1000 lira olup olmayacağını merak ettirdi. Bir gün önceki fiyatından eser bırakmayan altın güne tokat gibi çarptı! İşte merak edilen güncel altın fiyatları!

29 Aralık itibariyle altın fiyatları büyük şok yaşattı. Gram altın fiyatı 690,55 TL olurken satış fiyatı 7690,62 TL oluyor. Çeyrek altın alış fiyatı 1.118,00 TL – satış fiyatı 1.166,00 TL olarak belirlendi. Gram altın bir gecede %0,93 oranında değer kazanırken; çeyrek altın ise %0,16 oranında bir yükselişle güne başlamış oldu. Peki, diğer altın çeşitlerinin fiyatları ne kadar oldu? İşte cumhuriyet, yarım ve diğer tüm altın çeşitlerinin fiyatları…

Cumhuriyet altını alış fiyatı 4.480,00 TL olurken, satış fiyatı 4.655.00 TL oldu. Yarım altın alış fiyatı 2.237,00 TL – satış fiyatı 2.399,00 TL olarak tablolara işlendi. Ons altın alış fiyatı 1.807,59 $ olurken; satış fiyatı 1.807,81 $ oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 634,30 TL – satış fiyatı 655,49 TL olarak fiyatları belirlendi. Sınırları zorlayan altın fiyatlarının bu şekilde piyasada bulunması ise özellikle yatırımcısının yüzünü güldürdü. Alıcısında kafa karışıklığına neden olan altın, uzmanlardan gelecek uyarıları bekletmeye başladı. Ocak ayına sayılı günler kalmışken; altın fiyatlarındaki bu yükseliş soru işaretlerine neden olmaya devam ediyor.

Altın fiyatlarının ilerleyen günlerde daha çok artacağı ise düşünülen detaylardan birisi oluyor! Döviz kurlarından, ülkelerin birbiriyle olan siyasi ilişkilerinden ve birçok durumdan etkilenne altının son hali ise kuyumcuya gidenlerin şaşkınlık içinde kalmasına neden oldu. Sizler altın fiyatları hakkında neler düşünüyorsunuz?

29 Ara 2021 - 08:55 - Ekonomi