Kırmızı Oda’nın Alya’sı Öyle Bir Değişim Yaşadı Ki, Görenlerin Ağzı Açık Kaldı! Milyonlar O Halini Görünce Şok Geçirdi! “Bu Alya Olamaz!”

TV 8 ekranlarının sevilen dizisi, Yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun İçi” adlı eserinden uyarlanmış olan, Kırmızı Oda her Cuma saat 20.00’da seyirci ile buluşmaya devam ediyor. Yapımcılığını Pictures’in üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Cem Karcı oturuyor. Senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’un kaleme aldığı dizinin baş rollerinde; Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç ve Meriç Aral yer alıyor. Baş rollerin yanı sıra; Gülçin Kültür Şahin, Sezin Bozacı, Baran Can Eraslan, Halit Özgür

Yaşanmış gerçek hikayelerin ele alındığı dizide, psikiyatr kliniğindeki doktorların ve onlara başvuran hastaların hikayeleri anlatılıyor. Yaşam öykülerinin içinde bulunan acılar, mutluluklar ve hüzünler izleyiciyi ekran başına kilitliyor. Hastaların, kimselere anlatamadıkları sırlar açığa çıkarken, izleyiciler de bu hikayelerle birlikte kendi hayatlarını sorguluyor.

Bu Alya Bambaşka Bir Alya!

Kırmızı Oda dizisinde Alya, daha ilk bölümden bu yana hayat hikayesi ile tüm izleyenleri duygudan duyguya sokmuş, herkesi çok etkilemişti. 27 Kasım’daki bölümde ekranlara yansıyan Alya’nın tarz değişikliği ise çok konuşulacak! Bu değişiklik, bu bölüme damgassını vuracak. Melisa Sözen takdir toplayan başarılı performansı ile Kırmızı Oda dizisinde son olarak 13. bölümde bulunacak. Sevenlerinin bir hayli üzülmesine karşın, Melisa Sözen diziden ayrılacak.

İlk bölümden bu yana çok sevilen Kırmızı Oda’da, en az dizi kadar sevilen bir de Alya karakteri bulunuyor. Melisa Sözen’in hayat verdiği karakter, bu hafta son kez Kırmızı Oda ile sevenlerinin karşısına çıkacak. Yaşamış olduğu zorlu hayat mücadelesinde, geçirdiği travmalar ve bir insanın kaldıramayacağı kadar büyük yüklerin altında ezilen, adeta bir çukurun içinde sıkışıp kalan Alya, Doktor Hanım’ın kendisine gösterdiği sevgi ile tekrar yaşama bağlanmayı başarıyor. Son bölümde Alya, ekranlara bambaşka bir tarzla, yepyeni imajı ile gelecek ve Doktor Hanım’a karşı nasıl teşekkür edeceğini bilemeyecek, resmen şaşkınlıktan kalakalacak. Melisa Sözen, Kırmızı Oda’da diziyi izleyenleri son kez kendine hayran bırakacak.

Alya’yı Canlandıran Melisa Sözen Kimdir?

6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul’da doğan Melisa Sözen, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde görev aldı. 2004 - 2005 yılları arasında yayınlanan, ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın yazdığı ve yönettiği Çemberimde Gül Oya'da Feriha rolünü canlandırdı.

2008 yılının yazında NTV'de "Dünyayı Kurtaran Kadın" isimli, çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir televizyon programı sundu. 2009 yılında Casus Kızlar: Her Şey Nasıl Başladı? filminde Clover karakterini seslendirdi. Aynı sene içinde de çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen Bir Bulut Olsam'da Narin Bulut karakterini canlandırdı.

2012 - 2013 yıllarında Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırdı. Ayrıca Nuri Bilge Ceylan'ın Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu adlı filminde Nihal karakterini canlandırdı. 2014 - 2015 sezonunda Çağ Çalışkur'un yönettiği, Craft Tiyatro'da sergilenen 'Kalp Düğümü' adlı oyunda rol aldı. 2015'te Beş Kardeş isimli dizide rol aldı.

28 Kas 2020 - 13:10 - Medya