Üç Kuruş Dizisinin Adı Neden Üç Kuruş? Üç Kuruş Dizisinin Konusu Nedir? Üç Kuruş Dizisi Çukur Dizisine Benziyor mu?

Televizyon izleyicisinin büyük bir ilgiyle fragmanlarını takip ettiği Üç Kuruş dizisi, konusu ve usta oyuncu kadrosu ile seyircisinin karşısına çıkmış bulunuyor. Ele aldığı konu itibariyle sezonun orijinal hikayelerinden biri olmaya aday olan Üç Kuruş dizisinin adı ile ilgili detaylar haberimizde...

Televizyon izleyicisinin büyük bir ilgiyle fragmanlarını takip ettiği Üç Kuruş dizisi, konusu ve usta oyuncu kadrosu ile seyircisinin karşısına çıkmış bulunuyor. Ele aldığı konu itibariyle sezonun orijinal hikayelerinden biri olmaya aday olan Üç Kuruş dizisinin adının neden Üç Kuruş olduğu ise, hikayesine gizlenmiş bulunuyor. Öte yandan İçerde ve Çukur’un yönetmeninden gelecek olan Üç Kuruş dizisi, Çukur’a olan benzerliği ile de gündemlerden düşmüyor! Peki, Üç Kuruş dizisinin adı neden Üç Kuruş? Üç Kuruş dizisinin konusu nedir? Üç Kuruş dizisi Çukur dizisine benziyor mu? İşte, detaylar…

Çukur dizisinde final bölümünde Ay Yapım seyircisine müjdelenen Üç Kuruş dizisi, yeni sezonun en çok konuşulacak dizilerinden biri olması yönünde inanılmaz sinyaller veriyor. Fragmanı milyonlarca izlenen Üç Kuruş dizisinin kadrosunda ise; Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Diren Polatoğulları, Nesrin Cavadzade, Aslıhan Malbora, Nursel Köse, Civan Canova, Ercan Kesal, Mustafa Kırantepe, Uğur Yıldıran, Umutcan Ütebay, Damla Makar, Melissa Yıldırımer, Aytaç Uşun, Süreyya Kilimci, Cenk Kangöz, Alişan Uğur, Burak Altay, Muttalip Müjdeci, Asena Girişken, Tuğçe Yolcu, Erkan Üçüncü, Aylin Engör, Volkan Kıran, Özkan Özipek, Ömer Çobanoğlu ve Ömer Civan Şit gibi iddialı isimler bulunuyor. Üç Kuruş dizisinin neden Üç Kuruş adını aldığı ise, hikayesinde gizleniyor!

Kendine has karakterleri ve sert kurallarıyla renkli bir Roman mahallesi olan Çıngıraklı’nın “koruyucusu” konumundaki mafya lideri Kartal ile Organize Büro’nun gözü kara ve kural tanımaz komiseri Efe’nin arasındaki kovalamaca oyununun bir cinayet vakasıyla ters yüz olmasını konu alan Üç Kuruş dizisi, katili yakalamak için ikilinin girdiği yolda karşılaşacakları gizemi ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Adını değer görmediğini düşünen seri katilin ceset üzerine attığı kuruştan alan Üç Kuruş dizisi, ırkçılık konusunda vereceği sosyal mesaj ile de büyük bir önem taşıyor. Öte yandan Üç Kuruş dizisinin Çukur ile olan benzerliği ise, şimdiden konuşulmaya başlanıyor!

Çekimlerini Çukur gibi İstanbul ilinin Balat semtinde ve Beykoz Eski Kundura Fabrikası içerisinde kurduğu dizi platosunda gerçekleştiren Üç Kuruş dizisi, çekim mekanları açısından Çukur ile büyük benzerlikler taşıyor. Ele aldığı konuda değindiği mahalle kültürü ve alt kültür ile de Çukur dizisine benzeyen Üç Kuruş dizisi, vereceği sosyal mesaj yönünden de Çukur dizisinden benzerlikler içeriyor. Öte yandan bu benzerliğin Üç Kuruş dizisi için bir avantaj mı dezavantaj mı yaratacağının ise, önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

27 Eki 2021 - 14:56 - Dizi Haberleri