Müge Anlı’da Enişte ve Abla Cinayeti

ATV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Müge Anlı'da yine öyle bir olay oldu ki görenler şok geçirdi. ¬¬Bu olay gündeme düştü ve herkes ekranlara kilitlendi. Sabahları en çok izlenen program olan Müge Anlı ile Tatlı Sert'te yaşanan o olay herkesin akıllarında yer etti. Müge Anlı programda Zeliha ve Cevdet Uysal olayının detaylarını araştırarak yaşanan bu olayın perde arkasını izleyicilere sundu. İşte o olayın tüm detayları...

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelen Zeliha ve Cevdet Uysal çiftinin cinayetine dair tüm detaylar ortaya çıktı. Dayılarından şüphe duyan çocuklar haklı çıktı. Uysal çiftinin cesedi, Müge Anlı'nın başından beri işaret ettiği, köyde bulunan bir kuyuda çıktı. Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde meydana gelen cinayet için ilk itiraf yengeden gelirken, katil zanlısı dayı da ablası Zeliha ve eniştesi Cevdet Uysal'ı öldürdüğünü canlı yayında itiraf etti.

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinin Pınarlı köyünde, 16 gün önce kaybolan ve kaçırıldıkları düşünülen Cevdet ve Zeliha Uysal, köyün yakınında ki kuyuda bulundu. Bir çiftçinin aldığı pis koku üzerine emniyet güçlerine haber verildi. Müge Anlı'nın canlı yayınına katılan dayı, ''Bana iftira atıyorlar. Ben öyle bir şey yapmadım. Tek amacım ablamın bulunması.'' sözlerini dile getirdikten sonra işlediği cinayeti itiraf ederek ablası Zeliha hakkında söylediği sözler ise kan dondurdu.

''Ablam Zeliha'yla Göz Göze Geldim ve Onu da Öldürdüm!''

Müge Anlı, cinayeti açıklarken katil zanlısı Bünyamin Altınay ablası Zeliha Uysal'ı öldürme nedenini söyledi. Yakın mesafeden av tüfeği ile eniştesi Cevdet Uysal'ın kafasına sıkan katil zanlısı dayı, ablası ile göz göze gelince onu da öldürdüğünü itiraf etti.

Müge Anlı'dan ailesinin bulunması için yardım isteyen çocuklar olayın sır perdesini araladı. Zeliha Uysal'ın kardeşleri ile arasında tarla anlaşmazlığı bulunduğunu ve babaları Cevdet Uysal'la tartıştıklarını dile getiren çocuklar, Bünyamin Altınay'ın daha önce çiftin ağaçlarını zehirlediğini söylediler. Bu olay sonrasında dayıları Bünyamin Altınay'a dava açtıklarını ve pazar günü uzlaştırmacı tarafından Bünyamin Altınay'ın arandığı, pazartesi günü ise anne ve babalarının ortadan kaybolduğunu dile getirdiler.

Yapılan ihbar üzerine Jandarma ve Müge Anlı ekibi kuyunun bulunduğu alana gittiler. Ekipler kuyuyu açtıktan sonra çiftin cansız bedenlerine ulaştı. Günlerdir aranan çiftin kuyuya atılarak üzerlerinin taşlarla kapatılmaya çalıştığı ortaya çıktı. Yaşanan bu durumun ardından kardeş Bünyamin Altınay ve eşi Nazire Altınay, diğer kardeşi Kadir Altınay eşi Huriye Altınay ve Bünyamin Altınay'ın yeğeni Ramazan Altınay ile annesi jandarma ekipleri tarafından göz altına alındı. Ailenin soruşturması devam ederken programa konuk olan yenge Nazire Altınay, kocası Bünyamin Altınay'ın ablası Zeliha Uysal'ı ve eşi Cevdet'i öldürdüğünü itiraf etti.

23 Kas 2020 - 12:28 - Medya