Tüm Kamu Bankalarının Faiz Oranlarına Tamamen Değişti! Milyonları Şok Edecek Konut Kredisi Oranları Belli Oldu!

Tüm kamu bankaları, faiz oranlarını bir gecede değiştirdi! Vakıfbank Sarı Panjur, Halkbank Hesaplı Evim, Ziraat Bankası emekli ve çalışanın artısı kredisi faiz oranları açıklandı, açıklanan yeni faiz oranlarını vatandaşlar merakla araştırıyor. Kredi faiz oranlarına gelen güncellemeler ile birlikte, kredi paketleri de dikkat çekmeye başladı.

Ev sahibi olmak isteyen ve konut yatırımı yapmak isteyen binlerce vatandaş, bankaların verdiği kredilerin faiz oranlarını araştırıyor. Özellikle bir gecede kamu bankalarının faiz oranlarını değiştirmesi ile birlikte vatandaşların da merakı arttı. Birinci elden veya ikinci el konut sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş Vakıfbank Sarı Panjur, Ziraat Bankası emekli ve çalışanın artısı konut kredileri için araştırmalarına devam ediyor.

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Detayları

Vatandaşların en çok merak ettiği kredi çeşitlerinden biri de Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisiydi. Vakıfbank’ın sunduğu kredinin şartları ve özellikleri şöyle:

Uygun faiz oranları ile 120 aya kadar vade olanağı sağlanıyor. Konut alımları gerçekleşeceği zamanlarda veriliyor. Hayat sigortası zorunluluğu bulunuyor. Sıfır konut alımları için veriliyor. Ödeme esnasında müşterilerin seçimlerine göre; eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli veya azalan taksitli seçenekleri sunuluyor. 10 bin – 150 bin TL arasında veriliyor. Faiz oranı %1,45 olarak uygulanıyor.

Halkbank Hesaplı Evim Kredisi Detayları

Halkbank Hesaplı Evim Kredisi’ni araştıran vatandaşlar için, kredinin özellikleri ve şartları şöyle:

Vatandaşlara özel olarak uygun faiz oranları sunuluyor. 120 aya kadar vade olanağı ve %1,35 faiz oranı sağlanıyor. 180 aya kadar vade olanağı ve %1,49 faiz oranı sağlanıyor. Hayat sigortası zorunluluğu bulunuyor. Konut alımları gerçekleşeceği zamanlarda veriliyor. Ödeme esnasında müşterilerin seçimine göre; eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli veya azalan taksitli seçenekleri sunuluyor. 100 TL’ye kadar kredi imkanı sağlanıyor.

Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Konut Kredisi Detayları

Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Konut Kredisi 35 yaşındaki vatandaşlar için hesaplanan 1 yıllık ortalama sigorta masrafları tüketici kredi kapsamında 39,67 TL olurken, konut kredileri için bu tutar 108,79 TL oluyor. Kredi faiz oranları kapsamında vatandaşlardan;

Bankkart KMH Talimat

Sahip olanlar veya başvuruda bulunanlar arasından;

İnternet bankacılığı BES AZG DASK Konut sigortası KASKO Eşya sigortası Klasik sivil yangın sigortası

Seçeneklerinden en az ikisine sahip olanlar yararlanabilecektir. Öte yandan bu krediden yararlanmak isteyen vatandaşların maaşlarını da Ziraat Bankası’ndan alması gerekmektedir. Ziraat Bankası, uygun gördüğü durumlarda değişiklik yapma veya kampanyayı durdurma gibi durumlar söz konusu olduğunda, haklarını saklı tutar.

Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Konut Kredisi’nde geçerli olan şartlar, Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Konut Kredisi için de geçerlidir.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, kamu bankalarının uygun faizlerinden yararlanabilmek için başvuruda bulunabilir.

30 Kas 2020 - 16:37 - Ekonomi