Emekliye Müjde! Ocak Zammı ile İlgili Her Şey Açıklandı! Maaşlar Belli Oldu! Sevinçten Göbek Atacaksınız…

Milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren haberler gelmeye devam ediyor. Birçok kişinin merakla beklediği emekli maaş oranları ne zaman açıklanacak merak konusu oldu. Emekliler için verilecek ikramiyeler devam edecek mi yoksa maaşlardan kesilecek mi bir diğer soru işaretlerinden birisiydi. İşte haberin tüm detayları…

2021 yılı içerisinde emeklilerin maaşlarına yapılacak zamlar büyük merakla beklenilmeye devam ediyor. Aralık ayında enflasyon oranlarının tamamlanması sonrasında yeni yılda emekli maaşlarına yapılacak zam oranları belirlenecek. Maaşlar için ne kadar oran uygulanacak? Emekli maaşlarında tahmin edilen oranlar paylaşıldı. Bu oranlarda maaşlara zam gelirse herkes çok rahat edecek!

Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacak?

Emekli maaşları için gelecek zam tahminlerine göre ocak ayı itibari ile emekli maaşlara gelmesi beklenilen yüzde üç oran ve enflasyon oranlarındaki farklar eklenerek yüzde 5,35 oranları ile zam gelmesi bekleniliyor. Bunun yanı sıra en düşük memur emeklileri şu an için aldıkları maaş ücreti 2814 TL olurken yapılacak zam oranı ile 2964 TL olması bekleniliyor.

Memurlara ödenen maaşın ücreti şu an 3719 TL iken değerlendirmeden sonra gelecek olan zam ile 3918 TL ye kadar yükseleceği belirtiliyor. Ancak enflasyon verileri tahminlere göre değil de farklı bir oranlarda olursa bu fiyatlar değişecek. Bir fark yansıtılmazsa maaşlara yüzde 3 zam geleceği düşünülüyor.

Bu durumda memur emekliler için en düşük ödenen ücret 2814 TL değerinden yapılacak zam oranı ile 2898 TL olacağı düşünülüyor. Memurlar için şu an ödenen ücret 3719 TL değerinden yapılacak zam oranı ile ödenen ücret 3818 TL olacağı düşünülüyor. 2020 yılı enflasyon oranları 10,5 olarak hesaplanmıştı.

Yapılan enflasyon tahminlerine göre ne kötü oranda bile en düşük maaş ücretleri 1971 TL olarak gözlemleniyor. Daha önceki yıllarda emekli olan vatandaşlar için ise 2333 TL olacağı tahmin ediliyor. Bu durumda son 6 aylık enflasyon oranları kapsamında 4,49 oranında olması tahmin edilirken memur ve emekli zamlarda değişiklik gösterecek.

28 Kas 2020 - 15:21 - Ekonomi