Kırmızı Oda Dizisinde Alya Artık Yer Almayacak! Milyonlarca Kişi Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı! "Gitmesin!"

Her hafta Cuma günü TV8 ekranlarında sevenleriyle buluşan dizi geçtiğimiz bölümde oldukça duygusal sahnelerle izleyicisine duygu dolu anlar yaşatmıştı. Kırmızı Oda dizisi, oyuncuları ve sergilediği performansıyla bu sezonun en sevilen dizileri arasında birinci sırada yer aldı. Binnur Kaya’nın başrolünde yer aldığı dizide, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Gülçin Kültür Şahin, Baran Can Eraslan ve Sezin Bozacı gibi birçok ünlü isimde kadroda yer alıyor.

Dizi yayınlanmaya başladığı günden beri birçok ünlüyü konuk olarak almıştı. Farklı kişilerin hikayelerinde konuk oyuncuların çok büyük katkıları oldu. Evrim Alasya’nın hayat verdiği Meliha karakteri ise seyircinin yüreklerini yaktı kavurdu. Evrim Alasya öyle başarılı bir performans sergiledi ki tüm sevenleri ekranlara kilitlenip kaldı. Fakat Meliha karakterinin diziden ayrılmasından sonra izleyici pekte ilgili görünmedi ve reytinglerde gözde görülür bir düşüş meydana geldi.

Alya’da Diziye Veda Ediyor…

Meliha karakterinden sonra, Melisa Sözen’in hayat verdiği Alya karakteri tüm ilgiyi üzerine çekti. İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya karakterinin kızı Yaz, aslında Alya’nın hayat hikayesiydi. Melisa Sözen öyle başarılı bir performans sergiledi ki, karakteri sadece oynamadı. Hem yaşattı hem de yaşadı. Alya karakterinden sevenlerini üzecek haber geldi. Alya yeni bölümde son kez ekran karşısına gelecek. 13. yeni bölümün ardından sevenlerine veda edecek.

Alya Karakterinin Hayat Hikayesi!

Alya’nın hayat hikayesine yeniden bakacak olursak, Alya, hiç kimse tarafından sevilmiyor, kabul görmüyor ve sürekli işkenceye tabi tutuluyordu. Ayla bu travmalarla büyüyen genç bir kadın. Hukuk Fakültesini birincilikle bitiren Ayla, ailesinden kalan o eski köşkte annesinin kıyafetleriyle darmaduman olmuş bir halde dolanıyor. Doktor Hanım, Alya'nın ona bir şeyler anlatmasında her ne kadar zorlansa da sonunda başardı. Akılların almayacağı en korkunç olay ise, annesinin Alya'yı banyoda bir sandalyeye bağlayarak karşısında kendini asmasıydı.

Doktor Hanım kendine güvenen Alya için bir adım daha atmasını istedi ve onu yemek yapmaya, alışverişe gitmeye, yeni bir evde yaşamaya teşvik etti. Bunun üzerine Alya bir mağazaya giderek kendine yeni kıyafetler aldı. Daha sonra kuaföre giden Alya’nın yeni hali fragmanda gösterilse de tam anlamıyla yüzünü göremedik. Yayınlanan fragmanın ardından herkes Ayla’nın yeni halini merak ediyor. Bu bölümden sonra Alya karakteri diziye veda edecek. Kırmızı Oda yeni bölümü 27 Kasım Cuma günü saat 20.00’de TV8 ekranlarında sevenleriyle buluşacak…

27 Kas 2020 - 11:33 - Medya