Kredi Borcu Olanlara Öyle Bir Haber Geldi Ki, Binlerce Kişi Sevinçten Ağladı! Borçların Hepsi Kapanıyor...

Kredi borcu olanlara öyle bir haber geldi ki, haberi duyanlar sevinç gözyaşları döktü. Borçlarının hepsini kapatacağını duyan vatandaşlar haberin detaylarını merak etti. Covid-19 sürecinin ardından maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlar kredi kartlarının limitini arttırdı. Bankalar içinde bulunduğumuz süreçten dolayı kredi kartı borçlarının ödemesini erteleyen vatandaşlara hak tanımıştı. Fakat geçimini sağlayamayan birçok vatandaş, birden fazla kredi kartı kullanarak borca girdi.

Geçtiğimiz aylardan şimdiye kadar kredi kartı borcu olan vatandaşlara bankalar öyle bir fırsat tanıdı ki, müjdeyi duyanlar habere akın etti. Kredi borcunu kapatmak ve bu zorlu süreci rahat bir şekilde atlatmak isteyen vatandaşlar detayları inceledi. Borcunu ödeyerek bitirmek isteyen vatandaşlara 50.000 TL'ye kadar kredi imkanı sunan bankalar herkese kurtuluş kapısı açtı. Kampanya hakkında tüm detaylar...

Kredi Borcunu Kapatmak İçin Hangi Bankalara Müracaat Edilecek?

Birçok banka, kredisi olan vatandaşları için borç kredisi veriyor. Başlarda bir iki bankanın yaptığı bu kampanyaya sonradan farklı bankalarda dahil oldu. Vatandaşların ödeyemedikleri ve ödemekte sıkıntı çektikleri borçlarını ödemeleri için büyük bir fırsat sundu. Bankalar çoğu vatandaşa kredi kartı borçlarını ödemek için, verilen şartlar doğrultusunda kredi imkanı sundu. Vatandaşların büyük bir heyecanla beklediği o fırsat sonunda gerçekleşti.

Birçok banka kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşlarına borç kredisi imkanı sundu. Bankalar verilen şartlara uyum sağlayan vatandaşlara 25.000, 30.000 ve 50.000 TL'ye kadar üç farklı kredi fırsatı sunmaya başladı. Borç kapatma kredisi imkanı sunan bankalar bunun yanı sıra vatandaşların borçlarını ertleme imkanıda sundu. Kredi borcu veren bankalar ise;

Garanti, Denizbank, QNB Finansbak, Akbank

Borç kapatma kredisi olarak sunulan bu fırsat, birçok kredi kartı borcu olan vatandaşlara, ödeme imkanı sundu. Düşük faiz oranlarıyla, uzun vadede borçlarını ödeyecek olan vatandaşlar rahat bir nefes alarak hemen bankalara akın etti. Yaşadığımız Covid-19 süreciyle borçlarını ödemekte zorluk çeken vatandaşlar bu kampanya ile borçlarından rahat bir şekilde kurtulabilecekler.

Akbank vatandaşlarına sunduğu bu fırsat ile 20.000 TL'ye kadar kredi imkanı veriyor. 12 ay boyunca geri ödemesi yapılacak olan bu kredi sayesinde vatandaşlar aradıkları rahatlığa erişecekler. Akbank'ın verdiği bu kredinin faizi ise yüzde 1,46 olarak belirlendi. Garanti ve Denizbank ise kredi vermek yerine vatandaşlara borçlarını erteleme ve taksitlendirme fırsatı sunuyor. Borçlarını ödeyemeyen vatandaşlara bu imkanı sunan Garanti ve Denizbank en ön planda olan iki banka olarak öne çıkıyor. QNB Finansbank ise vatandaşlara 10.000 TL'ye kadar kredi imkanı sunarak faiz oranlarını yüzde 1,34 olarak belirledi.

21 Kas 2020 - 21:27 - Ekonomi