Kırmızı Oda Dizisindeki Alya'nın Evi Görenleri Şok Etti! Milyonlarca Kişi Şok Geçirdi! O Detay Gözlerden Kaçması!

Her hafta cuma günü TV8 ekranlarında sevenleriyle buluşan dizi yine izleyicisine duygu dolu anlar yaşattı. Dr. Gülseren Buğdaycıoplu'nun gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek yazdığı Hayat Dön kitabından alınan Alya'nın içler acısı hayat hikayesi, tüm sevenlerine duygusal anlar yaşatıyor. Alya karakterine hayat veren Melisa Sözen rolünü çok büyük bir başarıyla oynuyor.

Küçük yaşlarda, devasa konakta tek başına olan Alya ailesinin eziyetlerine maruz kalıyor. Bu hikayeyi izleyenler ise böyle bir şeyin nasıl olabileceğine akıl sır erdiremiyor. İstanbullu Gelin diziside aynı kitaptan esinlenerek çekilmişti. Ama dizi sonlara doğru hikayeyi çok farklı bir boyuta taşıyarak farklılaştırdı. Aslı Enver'in hayat verdiği karakter aslında Kırmızı Oda dizisinde ki Alya'nın şizofren annesi. İstanbullu Gelin dizisi hikayeyi ne kadar farklılaştırsa da Kırmızı Oda dizisi hikayeyi tüm gerçeklikleriyle izleyicisine aktarıyor.

Alya Karakterinin Gerçek Hikayesi Ne?

Alya, hiç kimse tarafından sevilmiyor, kabul görmüyor ve sürekli işkenceye tabi tutuluyor. Ayla bu tramvalarla büyüyen genç bir kadın. Hukuk Fakültesini birincilikle bitiren Ayla, ailesinden kalan o eski köşkte annesinin kıyafetleriyle darmaduman olmuş bir halde dolanıyor. Doktor Hanım, Alya'nın ona bir şeyler anlatmasında her ne kadar zorlansa da sonunda başardı. Akılların almayacağı en korkunç olay ise, annesinin Alya'yı banyoda bir sandalyeye bağlayarak karşısında kendini asmasıydı.

Yaşadığı travmatik olayların ardından Doktor Hanım'la yaptığı terapilerle iyileşme gösteren Ayla'yı evinde ziyaret etmek isteyen Doktor Hanım evine gitti. Türk kahvesi yaparak Doktor Hanım'ı ağırlayan Ayla bu durumdan oldukça mutlu oldu. Daha sonra Doktor Hanım evin çok kasvetli, kirli olduğunu ve bu şekilde yaşamanın onun için iyi olmayacağını Ayla'ya açıklamaya çalıştı. İzleyici kitlesi Ayla'nın evini en ince ayrıntısına kadar ilk defa bu sahnede gördü.

Alya'nın evinin her yerini gezen Doktor Hanım, daha sonra banyoyu kullanmak için Alya'dan izin istedi. Banyoya girdiğinde annesinin kendini astığı tavana bakan Doktor Hanım, ''Bu evde nasıl yaşayabiliyorsun, her sabah kalktığında bu banyoda nasıl elini yüzünü yıkayabiliyorsun Alya?'' sözleriyle aslında izleyenlerin aklından geçen soruları sormuş oldu. Daha sonra Doktor Hanım'ın Alya'ya, ''Bu evde gerçekten mutlu musun?'' sorduğu soru üzerine Alya, ''Aslında değilim ama buradan başka bir yerde yaşayamam ki. Bu ev benim her şeyim.'' yanıtını verdi.

Alya'nın verdiği yanıt karşısında Doktor Hanım ısrar etti ve ''Senin gibi güzel bir kıza üstünde ki kıyafetler ve bu ev yakışmıyor. Sen huzuru ve mutluluğu hak ediyorsun.'' sözlerini dile getirdi. Doktor Hanım Ayla'nın hayata tutunabilmesi için elinden geleni ardına koymuyordu. Doktor Hanım, kendine güvenen Alya için bir adım daha attırmak istedi ve onu yemek yapmaya, alışverişe gitmeye, başka bir evde oturmaya teşvik etti. Doktor Hanım gittikten sonra kendinde değişim gücünü bulan Alya, ilk olarak bir mağazaya gitti ve kendine yeni kıyafetler aldı. Daha sonra kuaföre giden Alya'nın yeni hali ise izleyiciler tarafından merak ediliyor. Alya'nın yeni değişimi yeni bölümde sevenleriyle buluşacak...

21 Kas 2020 - 18:40 - Medya