Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlıdır? En Çok Kazandıran Kredi Kartı Hangisidir?

Günümüzde giderek artan banka sayıları, pek çok avantajlı kredi kartını vatandaşların karşısına çıkarıyor. Küresel kriz ile birlikte artan hayat pahalılığı ise, kredi kartı kullanmadan yaşamayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Sizde en avantajlı kredi kartlarını merak ediyorsanız işte size detaylar...

Günümüzde giderek artan banka sayıları, pek çok avantajlı kredi kartını vatandaşların karşısına çıkarıyor. Küresel kriz ile birlikte artan hayat pahalılığı ise, kredi kartı kullanmadan yaşamayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Öte yandan kredi kartı borçlarına karşı vatandaşları uyaran finans uzmanları, kredi kartı kullanımını tercih ederken avantajları göz önüne almayı ihmal etmemek gerektiğini vurguluyor. Peki, hangi kredi kartı daha avantajlıdır? En çok kazandıran kredi kartı hangisidir? İşte, detaylar…

Türkiye’nin en çok tercih ettiği kredi kartlarında biri olan Akbank Axess kredi kartı, her 1 chip para puanını 1 TL olarak kullanmayı sağlıyor. Axess Mobil uygulaması üzerinden yapılan QR veya mobil ödeme işlemlerinde ayda 100 TL’ye kadar chip para puanı kazandıran Akbank Axess kredi kartı, Netflix ve Spotify gibi popüler dijital platformlara bedava üye olma kampanyalarını içeriyor. Her 750 TL ve üzeri alışverişte toplamda 30 TL chip para puanı kazandıran Akbank Axess kredi kartı, anlaşmalı benzin istasyonlarından alınan akaryakıtlarda chip para puanını kullanmayı mümkün kılıyor. Anlaşmalı bir marketten yapılan alışverişler için de kampanyası bulunan Akbank Axess kredi kartı, 250 TL ve üzeri 4 market alışverişinde 100 TL değerinde puan kazandırmayı vaat ediyor. Öte yandan avantajlı olan diğer kredi kartları da benzer vaatlerde bulunuyor!

Türkiye’nin en çok tercih ettiği bir diğer kredi kartı olan Garanti BBVA Bonus kredi kartı, her 1 bonus puanını 1 TL olarak harcamayı mümkün kılıyor. Giyim alanında yapılan harcamalarda 60 TL TL’ye kadar Bonus puan kazandıran Garanti BBVA Bonus kredi kartı, restoran harcamalarının ise yüzde 10’unu bonus puan olarak kredi kartına geri yüklüyor. Alışveriş ödemelerinde Bonus Flaş ile QR veya online ödeme seçeneklerini kullanan müşterilerine özel çeşitli yüzdelerde bonuslar hediye eden Garanti BBVA Bonus kredi kartı, avantajlı bir alışverişi garanti ediyor. Öte yandan avantajlı olan diğer kredi kartı da kazanmak isteyenler için iyi bir seçenek oluyor!

Türkiye’deki kredi kartı kullananların çok sık tercih ettiği kredi kartlarından biri olan Yapı Kredi World kredi kartı, 2 World puan 1 kuruşa denk gelecek şekilde bir avantaj ortaya çıkarıyor. Gıda sektöründen, İstanbul kart yüklemesine kadar pek çok alanda puan kazanmayı garanti eden Yapı Kredi World kredi kartı, TL karşılığı olarak diğer bankalara göre daha düşük bir miktar belirlediği için daha fazla puan hediye ediyor. Yurt dışı ve dijital platformlardan yapılan alışverişlerin yüzde 10’unu puan olarak geri iade eden Yapı Kredi World kredi kartı, avantajlı bir alışveriş için garanti veriyor.

28 Eki 2021 - 15:26 - Yaşam