Çocuğu Olana Yüzyılın En Güzel Haberi Verildi! Tam Tamına 1248 TL Ödeme Yapılacak! Tek Şart Çocuk...

Pandemi süreci içerisinde devlet ve bazı kurumlar tarafından yapılan yardımlar hız kesmeden devam ediyor. Salgın sürecinde eğitimin zorlaştığı dönemlerde Sosyal ve Ekonomik Destek hizmeti kapsamında eğitime destek amaçlı yardımlar yapılıyor. Vatandaşların maddi sıkıntılar içerisinde olduğu günlerde bu yardımdan faydalanmak mümkün. İşte haberin tüm detayları…

Eğitim hayatı devam ederken çocukların daha iyi bir eğitim görmesi için ailelere maddi yardımlar yapılacağı duyuruldu. İhtiyaç sahiplerine 1248 TL eğitim desteği veriliyor. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların aylık gelirleri düşük olması gerekmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen desteklerden birçok kişi yararlanmaya devam ediyor.

Okul hayatına devam eden çocuklar için yeni destekler gündeme geldi. Okul öncesi eğitim hayatına devam eden çocuklar için aylık 693 TL, ilköğretimde yer alanlar için 1040 TL, lise öğrencilerine 1110 TL ve yükseköğretimde yer alan öğrenciler için 1248 TL yardım yapılacak. Proje kapsamında aileleri ile beraber yaşayan çocuklar için maddi destek sunuluyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından eğitim hayatına devam eden çocuklar için 154 milyon TL yardım yapıldı. Ailelerin yanında kalan çocuklar devletten yardım alabiliyor. Ailelerin çocuklarına bakımda bulunması için Sosyal ve Ekonomik Destek Yardımı kapsamında belirli ödemeler yapılıyor.

Sosyal ve Ekonomik Destek!

Bu ödemeler; bakımdan ayrılan gençler için 365 TL, Yükseköğretim gören 821, ortaöğretim okul hayatına devam etmeyenler için 730 TL, ortaöğretim sosyal ve ekonomik destek kapsamında 730 TL, ilköğretim 684 TL ve okul öncesine ise 456 TL ödeme yapılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar bu destek kapsamında 16 bin genç çocuğa destek verildi.

Sosyal ve Ekonomik Destek yardımından faydalanmak için başvuru şartlarını yerine getirmek gerekiyor. Gerekli beleğeler şu şekildedir; öğrenci belgesi, kimlik belgesi, sağlık raporu ve diğer evraklar. Başvuruda bulunan ailelerin aylık geliri düşük olması gereklidir. Farklı kurum ve kuruluşlardan destek alan aileler de yararlanabilecektir. Zihinsel ve fiziksel engeli olan çocuklar da bu yardımdan faydalanabilecek.

23 Kas 2020 - 13:00 - Ekonomi