Bu Arabayı Alana Tam Tamına 6.600 Euro Destek Verilecek! Hem Arabanız Hem de Cebinizde Paranız Olacak!

Geleceğin en iddialı otomobil firmalarından birisi olan Fiat, İtalyan geliştiricileri tarafından 500 model araçlar için yenilikçi tasarım ve üst düzey teknoloji ile donatıyor. Yeni Fiat 500’ün şık tasarımı ve yuvarlak açısı tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Daha geniş ve yüksek tasarımı ile satışa sunulan yeni 500’de firma logosu yerine 500 yazısı dikkatleri çekiyor.

İlk olarak 500 adet satışa sunulan Fiat 500 La Prima, üç farklı seçeneği ile alıcılarını bekliyor. Araç içerisinde akıllı asistan ve acil durum freni yer alıyor. Bunların yanı sıra uzun far asistanı, elektrikli park sistemi ve acil durum çağrısı yer alıyor. Adeta can güvenliğinin muazzam bir şekilde korunduğunu gösteriyor bu araç...

Başlangıç fiyatı olarak 19.900 Euro olarak satışa sunulan La Prima, hem can güvenliği açısından hem de çevre kirliliğini azaltmak için üretilmiş. İtalya hükümeti bu aracı satın alımlarda 6.600 Euro destek yapacağı söyleniyor. Elektrikli Fiat 500, lityum iyon bataryası ile 42 kWh kapasiteye kadar depolama alanı sunuyor.

320 km adar sürüş sağlayan bataryasının hızlı şarj özelliği ile yaklaşık 45 dakikada şarj ediliyor. Şarj için 2 soket girişi bulunan araçta hızlı şarj etme özelliği bulunuyor. 9 saniyede 100 km/s hıza çıkabilen bu araç 3 farklı kolay sürüş imkânı sağlıyor. Normal, Range ve Serpe olmak üzere farklı bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Maksimum Enerji Tasarrufu!

Bu modlardan bir tanesi olan Sherpa, aracın gitmesi gereken yere göre bataryayı optimize ederek varış noktasına ulaşmasını sağlıyor. Batarya kullanımını en iyi hale getiren Sherpa, varış noktasını ve bataryanın sarj edilebilmesi için en yakın yeri navigasyon sistemi sayesinde yapay zekâ olarak çıkarıyor. Menzili kendi içerisinde belirleyerek enerjiye göre kendi bataryasını ayarlıyor.

Enerji tüketimini azaltmak için hızını düşüren sistemi sayesinde enerjiden tasarruf etmeyi sağlıyor. Daha sonra maksimum enerji tüketimi modu devreye girdiğinde araç içerisindeki açık klimalar otomatik olarak kapatılıyor. Normal sürüş modu içten yanmalı motora sahip. Hedefe gitmek için normal modu tek pedallı sürüş işlevini etkinleştiriyor.

25 Kas 2020 - 11:08 - Teknoloji