Müge Anlı’nın Olay Konusu Palu Ailesi Yeniden Gündemde! Tuncer Ustael Dehşet Verici Açıklamalar Yaptı! Milyonlar Şok Geçirdi!

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında öyle gelişmeler ortaya çıktı ki herkes şaşkına döndü. Geçtiğimiz yıl kapanan dosya yeniden açılarak gündeme geldi. Herkes son dakika çıkan bu gelişmeleri merak etmeye başladı. Palu ailesinde ortaya çıkan olay tekrar patlak verdi. Havva Palu’nun kızı Meryem ve torunu Melike Tahnal 12 yıl önce ortadan kaybolmuştu. Bunun üzerine Müge Anlı’ya başvuran Palu ailesi yardım istemişti. Günler süren yayınların ardından kan donduran detaylar bir bir or

Yayınlanan son dakika haberi ile Palu ailesi ve ailenin damadı Tuncer Ustael mahkeme kararının bozulmasının ardından yeniden hâkim karşısına çıktı. Kocaeli’nde 12 yıl önce Meryem Tahnal ve kızı Melike Tahnal’ın kaybolması üzerine başlayan soruşturma sonrasında Palu ailesinden 5 kişi ceza almıştı ve milyonların takip ettiği davanın kararı, bir üst mahkeme olan Sakarya Bölge İdare Mahkemesi kapsamında usul hatası sebebiyle bozuldu. Palu ailesinde ki 6 kişi bugün yeniden hâkim karşısına çıktı.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 12 yıl önce meydana gelen olay doğrultusunda soruşturma başlatılmıştı. Anne kıza ulaşılamayınca kapanan dosya, 2019 yılında yeniden gündeme gelmişti. Tekrar başlatılan soruşturma doğrultusunda Tuncer Ustael, Emine Ustael, Ayşe Palu, İsa Palu, Havva Palu ve Fatih Palu, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı. Davanın son duruşması 13 Şubat’ta görülmüştü ve Tuncer Ustael'e ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis cezası, diğer tutuklu 4 aile üyesine ise 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arası hapis cezasına çarptırılmıştı. Sanıklardan Fatih Palu ise tahliye edilmişti.

Usulde Yanlışlık Kapsamında Dava Yeniden Görülecek…

Bir üst mahkeme olan Sakarya Bölge İdare Mahkemesi tarafından incelenen dosyada, Palu ailesinden Ayşe, İsa, Havva ve Fatih Palu’nun savunmasını tek bir avukat üstlenmişti. Bu durumdan ötürü usulde yanlışlık yapıldığı kararına varıldı. Menfaat çatışması içinde olan kişilerin mahkemede aynı avukat tarafından savunulmaması ilkesinden ötürü dosya, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geri gönderildi. Dava yeniden bugün görülmeye başlandı. Sanıklar duruşma salonunda hazır bulundu. Bunun yanı sıra tutuksuz sanık Fatih Palu’da mahkeme salonunda yerini aldı.

Mahkemede Ayşe, İsa, Havva ve Fatih Palu’nun avukatlığını üstlenen Avukat Alper Bayrak, ‘’Sanık İsa Palu’nun savunmasını üstlenmeye devam edeceğim. Fakat diğer tüm sanıkların müdafiliğinden çekiliyorum. Görevim sırasında hiçbir şekilde sanıklar arasında ayrım yapmadım. Ancak üst mahkeme menfaat uyuşmazlığı olduğunu söyleyerek kararı bozmuştur. Bu durumdan ötürü yargılamanın tüm aşamalarının tekrarlanmasını talep ediyor ve müvekkilim İsa Palu’nun tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliye edilmesini talep ediyorum.’’ sözlerini dile getirdi. Mahkeme’de söz alan tüm sanıklar tahliyelerini istedi. Mahkeme heyeti Havva, Ayşe ve Fatih Palu’ya müdafi tayin edilmeleri kapsamında gerekli işlemlerin yapılması ve sanıkların tutukluluk hallerine devam edilmesi kararı verildi. Duruşma 14 Ocak tarihine ertelendi.

‘’Meryem’in Öldüğünü Gördüm, Pardon Öğrendim!’’

Duruşmada savunma yapan Tuncer Ustael, ‘’Her zaman öldürülen çocuk, bebek ve hayvanların hakkını aradım. Hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum. Hocalık falan yapmadım bu iddialar bana atılan iftiradır. Ben Meryem’de buna dahil olmak üzere kimseye bir şey yapmadım. Kimseyi öldürmedim. Sadece Meryem’i kimin öldürdüğünü söyledim. Onların ölümünden Tahnal ve Şipşak ailesi ile Hikmet Şahin sorumludur. Ceset nerde bilmiyorum. Kendilerini sahilde gördüm. Meryem’in öldüğünü gördüm, pardon öğrendim.’’ sözlerini dile getirdi.

25 Kas 2020 - 15:29 - Medya