Gönül Dağı Doktor Kenan Kimdir? Serkan Kuru Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Serkan Kuru Ne Kadar Kazanıyor, Nasıl Ünlü Oldu?

Gönül Dağı dizisi, Doktor Kenan karakteri ile seyircisinin takdirini bir kez daha toparladı. Sizde Serkan Kuru ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Magazin 18.10.2021 - 20:33 18.10.2021 - 20:33

Yeni sezonuna iddialı bir giriş yapan Gönül Dağı dizisi, kadrosuna yeni karakterler de ekledi. Usta oyunu kadrosuna bir usta oyuncu daha ekleyen Gönül Dağı dizisi, Doktor Kenan karakteri ile seyircisinin takdirini bir kez daha toparladı. Peki, Gönül Dağı Doktor Kenan kimdir? Serkan Kuru kaç yaşındadır, nerelidir? Serkan Kuru ne kadar kazanıyor, nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Gönül Dağı dizisinin yeni karakterlerinden birisi olan Doktor Kenan, ünlü oyuncu Serkan Kuru’ya emanet edildi. Şimdiye dek pek çok yapımda rol alan Serkan Kuru, 18 Haziran 1978 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Eğitimini Balıkesir Üniversitesi'nde Endüstriyel Elektronik Bölümü'nde tamamlayan Serkan Kuru, mezuniyetinin ardından tiyatro ve oyunculuk eğitimi almaya başladı. Gönül Dağı dizisinden önce 30’da fazla yapımda boy gösterdi!

Ekranlara ilk kez 2004 yılında Terme Çayı isimli sinema filminin Ahmet karakteri olarak gelen Serkan Kuru, aynı yıl iki filmde de rol aldı. 2004 yılında önce Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar isimli filmin Mehmet karakteri olarak seyircisinin karşısına çıkan Serkan Kuru, ardından Şahmeran isimli filmin Şahmeran karakterini canlandırdı. Televizyon ekranlarına ise 2005 yılında Beşinci Boyut isimli dizi ile gelmeye başlayan Serkan Kuru, bu dizide Nihat karakterini canlandırdı. 2005 senesinde Ümmü’nün Türküsü ve Emret Komutanım isimli yapımlarda rol alan Serkan Kuru, 2006 senesinde ise, Emret Komutanım: Şah Mat ve Kaşıkçı Güzeli adlı yapımlarda oynadı. 2007 yılında kariyerine Doktorlar dizisi ile devam eden Serkan Kuru, bu dizi ile iyi bir çıkış yakaladı!

Oyunculuk kariyerine 2007 yılında Hatçe Sosyetede isimli televizyon filminin Emre karakteri olarak devam eden Serkan Kuru, devam eden yıllarda arka arkaya; Kelebek Çıkmazı, Zeliha’nın Gözleri, Kalpsiz Adam, Kollama, Kırık Kalpler – Ritmini Arayan Kalpler, Yalancısın Sen, Ateşe Yürümek, Elde Var Hayat, Gölgedeki Renkler gibi iddialı yapımlarda oynadı. 2011 yılında gelindiğinde ise, Bekle Beni Yarın ve Tövbeler Tövbesi isimli yapımlarda rol alan Serkan Kuru; Araf Zamanı, Muhalif Başkan, Taş Mektep, Nizama Adanmış Ruhlar, Şevkat Yerimdar, Kara Para Aşk, Kertenkele, Evlenmeden Olmaz, Çanakkale Yüzyıllık Mühür, Bahtiyar Ölmez, Sinyalciler: Son Akşam Yemeği, Çılgın Kolej, Meleklerin Aşkı, Tatlı Bela ve Savaşçı isimli yapımlarda da rol aldı. 2021 sezonu için Gönül Dağı dizisi ile el sıkışan Serkan Kuru’nun yapım ekibi ile ne kadara anlaştığı ise, henüz ortaya çıkmadı.