Gönül Dağı Ali Kimdir? Ergun Kuyucu Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Ergun Kuyucu Ne Kadar Kazanıyor, Nasıl Ünlü Olmuştur?

Gönül Dağı dizisi, ilginç karakterleri ile de yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi bir kez daha başardı. Sizde Gönül Dağı Ali karakteri ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte size ayrıntılar...

Magazin 18.10.2021 - 20:33 18.10.2021 - 20:33

TRT1 ekranlarının en çok izlenen yapımlarından biri olan Gönül Dağı dizisi, ikinci sezonuna kaldığı yerden devam ediyor. Yeni sezonunda heyecanlı hikayesine kaldığı yerden devam eden Gönül Dağı dizisi, ilginç karakterleri ile de yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi bir kez daha başardı. O karakterlerden biri olan Ali ise, usta bir oyuncuya emanet edildi. Peki, Gönül Dağı Ali kimdir? Ergun Kuyucu kaç yaşındadır, nerelidir? Ergun Kuyucu ne kadar kazanıyor, nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Gönül Dağı dizisinin Ali karakterine usta oyuncu Ergun Kuyucu hayat vermeye başladı. Sinema ve dizi oyuncusu olan Ergun Kuyucu, 1 Haziran 1969 tarihinde Sivas’ta dünyaya geldi.  Oyunculuk kariyerine adım atmadan önce, doğal taş ticareti yapan bir şirkette ortaklardan birisi konumunda yer alan Kuyucu, hayallerinden peşinden gitmeye karar verdi. 2008 yılından bu yana televizyon ekranlarında, 2009 yılından bu yana ise beyazperdede yer almaya başlayan Ergun Kuyucu’nun ekranların tanıdığı biri olduğu rol aldığı o diziler ile ortaya çıktı!

ergun kuyucu 3

Ekranlara ilk kez 2008 yılında yayınlanan Kollama dizisinin Tuncer karakteri olarak gelen Ergun Kuyucu, bu dizinin ardından ünlü yapımlarda da rol almaya başladı. 2009 senesinde Arka Sokaklar dizisinin Tevfik rolünü üstlenen Ergun Kuyucu, 2010 yılında ise önce Şefkat Tepe isimli dizinin Çetin karakterini, ardından ise Ezel dizisinin Kara Celal karakterini canlandırdı. Devam eden yıllarda Tek Türkiye ve Son isimli dizilerde rol alan Ergun Kuyucu, 2012-2013 sezonunda rol aldığı Kurtlar Vadisi: Pusu isimli dizi ile iyi bir çıkış yakaladı. Ardından Reaksiyon isimli dizinin Kazım Süleyman’ı olan Ergun Kuyucu, 2016 senesinde rol aldığı Diriliş Ertuğrul ile de çıkışını devam ettirdi. Dönemin fenomen dizileri olan Börü ve Mehmed: Bir Cihan Fatihi isimli dizilerde rol alan Ergun Kuyucu, Hakan: Muhafız isimli internet dizisinde de oynadı. Gönül Dağı isimli diziden önce Arıza isimli dizinin Sabri’si olarak ekranlara gelen Ergun Kuyucu, pek çok sinema filminde de rol aldı!

Beyazperdeye ilk kez Kara Köpekler Havlarken isimli sinema filminin Sait karakteri olarak gelen Ergun Kuyucu, pek çok sinema ve televizyon filminde rol aldı. Devam eden yıllarda; Paramparça, Takip: İstanbul, Zerre, Old Clock (Geç Saat), Eyvah Eyvah 3, Sevimli Tehlikeli gibi filmlerde de rol alan Ergun Kuyucu, 2015 senesine gelindiğinde ise, Baskın: Karabasan isimli filmde oynadı. Kariyerine İmkansız Olasılık isimli televizyon filminin Remzi karakteri olarak devam eden Ergun Kuyucu; Kızkaçıran, Gül, Cenaze İşleri, Learning How to Swim, Bir Denizcinin Doğum Günü, Bordo Bereliler Afrin, Lady Winsley ve Nasipse Adayız isimli filmlerde rol aldı. Şimdilerde Gönül Dağı dizisinin Ali’si olarak ekranlara gelmeye başlayan Ergun Kuyucu, yapım ekibi ile ne kadara anlaştığını henüz açıklamadı.