Gelir belgesiz hangi bankalar kredi veriyor? Maaşı olmayan kredi çekebilir mi?

Gelir Belgesiz (Maaş Bordrosuz) Kredi Veren Bankalar Listesi. Türkiye’de hizmet veren bankalar arasında yaşanan güçlü rekabet ortamı, bankaların müşteriler için birçok cazip fırsatla kredi ve kredi kartı desteği sunmasına neden olmuştur.

Gündem 30.09.2021 - 00:12 30.09.2021 - 00:12

Gelir Belgesiz (Maaş Bordrosuz) Kredi Veren Bankalar Listesi. Türkiye’de hizmet veren bankalar arasında yaşanan güçlü rekabet ortamı, bankaların müşteriler için birçok cazip fırsatla kredi ve kredi kartı desteği sunmasına neden olmuştur.

Özellikle gelir belgesiz kredi desteği sağlayan bankalar, düzenli olarak herhangi bir kurumdan maaş almayan vatandaşların da kredi çekmesine yardımcı olmaktadır. Ancak yine de kredi talebinde bulunacak kişilerin, kredi taksitlerini ödemeleri için yeterli seviyede bir gelire sahip olmaları gerekmektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar bu hizmetlerini ağırlıklı olarak ihtiyaç kredisi kampanyaları kapsamında sunmaktadır. Günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında:

·       ING Bank

·       QNB Finansbank (Enpara.com)

·       Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

·       Akbank

·       Odeabank

·       Alternatif Bank vb.

İlk sırada yer almaktadır. Banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan mobil veya bireysel internet şubeleri üzerinden 1.000 – 60.000 TL’ye kadar vatandaşların kolay kredi kampanyalarından yararlanmaları mümkündür.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi kapsamında temelde gelir sahibi olmayanlar için kredi verildiği anlaşılmaktadır. Fakat bu tip kredilerden yararlanmak için mutlaka vatandaşların belirli bir gelire sahip olması şarttır. Kefilsiz senetsiz kredi veren bankalar sayesinde farklı tür gelir durumuna sahip vatandaşların finansman desteği alması mümkündür. Gelir belgesiz kredi şartları arasında:

·       Kredi notunun yeterli olması,

·       SGK bilgilerinin kredi için yeterli olması,

·       Bankanın belirleyeceği diğer şartların sağlanması vb.

Yer almaktadır. Gelir belgesiz kredi sağlayan bankaların bu kampanyalarından yararlanmak için banka tarafından belirlenen şartların sağlanması gerekir.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir belgesiz ve maaş bordrosuz kredi veren bankalar genellikle bu hizmetleri hızlı bankacılık kanalları üzerinden sağlamaktadır. Özellikle düşük kredi tutarları için banka şubelerine bile gitmenize gerek kalmadan kıs süre içinde ihtiyaç kredilerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Kredi başvurusu için bankadan bankaya farklı tür işlem kanalları belirlenmiştir. Bazı bankalar ön başvuruyu online işlem kanallarından alarak şubelerden diğer işlemleri gerçekleştirmektedir.

·       İnternet bankacılığı,

·       Mobil şube,

·       Telefon bankacılığı veya

·       SMS ile

Vatandaşların gelir belgesiz kredi taleplerini bankalara iletmesi mümkündür. Türkiye’de hizmet veren bankaların büyük bir bölümü günümüzde gelir belgesiz kredi desteği sağlamaktadır.

Maaş Dışında Kredi İçin Kabul Edilen Gelirler Nelerdir?

Tüm ihtiyaçlarınız için bankalardan talep edebileceğiniz gelir belgesiz kredilerde maaş yerine farklı tür gelirlere sahip olma şartları aranmaktadır. Buna göre bankalar tarafından kredi için maaş yerine geçecek gelir türleri arasında:

·       Kredi başvurusu yapan kişi adına kayıtlı kira sözleşmesi,

·       Emekli aylığı veya geliri alınıyor olması,

·       Aynı evde ikamet eden bireylerin gelir sahibi olması,

·       Serbest meslek veya çiftçilik ile elde edilen gelirler,

·       Mevsimlik veya sezonlara göre çalışan kişilerin gelirleri vb.

Yer almaktadır. Ayrıca günümüzde pek çok banka tarafından bayanlara gelir belgesiz finansman desteği de sağlanmaktır. Hızlı kredi yöntemleri ile gelir belgesiz ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilirsiniz.