- 18 Ara 2021 - 22:32 G: 08 Oca 2022 - 13:00

Huzur için Dua Var mı, Hangi Dua Okunur? Aile İçinde Huzurlu Olmak için Hangi Dua Okunur?

Huzurlu olmak için okunacak dua sayesinde işinizde, evinizde, evlilik hayatınızda ve diğer müminler ile aranızda huzuru bulabilirsiniz.

Huzurlu olmak için okunacak dua sayesinde işinizde, evinizde, evlilik hayatınızda ve diğer müminler ile aranızda huzuru bulabilirsiniz.

Huzur için Dua Var mı? Huzur İçin Hangi Dua Okunur? Huzurlu olmak için okunacak dua sayesinde işinizde, evinizde, evlilik hayatınızda ve diğer müminler ile aranızda huzuru bulabilirsiniz. Huzurlu olma duası daha çok kişilerin aile huzuruna kavuşmaları için edilmektedir.

Huzursuzluk duası okunurken aynı zamanda kişilerin bu huzursuzlukların son bulması için çabalaması, empati kurması, kendine bir hata var mı diye düşünmesi ve gerekli adımları atması gerekir. Yalnızca dua etmek kişinin aile hayatındaki problemlerini çözüme kavuşturmayacaktır. Elbette insanların çabaları ve güçleri bir yerde biter. Ancak Allah sonsuz gücün sahibidir. Kullar Allah’tan yardım isteyerek yalnızca ona sığınmalıdırlar.

Aile İçinde Huzurlu Olmak için Hangi Dua Okunur?

Aile içinde huzuru geri kazanmak için okunacak dua şu şekildedir:

-Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

1- Elem neşrah leke sadrâk.

2- Ve vada’nâ ’anke vizrâk.

3- Elleziy enkada zahrâk.

4- Ve refa’nâ leke zikrâk.

5- Feinne me’al’usri yusrâ.

6- İnne me’al’usri yusrâ.

7- Feizâ ferağte fensab.

8- Ve ila Rabbike ferğab.

Duanın Türkçe meali ise:

-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

2-3 Belini büken yükünü senden alıp atmadık mı?

4- Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

5-6 Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

7-8 Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul ve yalnız Rabbine yönel. Şeklindedir.

Huzurlu olma duası olarak sık okunan İnşirah Suresi, Mekke döneminde indirilmiştir. Kelime anlamı açılmak ve genişlemektir. Faziletleri çok olan bir duadır. Bu duayı okuyan kişilerin sıkıntılarının biteceği, kalbinden geçenlere sahip olacağı ve bol para kazanacağı söylenir.

İş Hayatında Huzurlu Olmak için Hangi Dua Okunur?

İş hayatında huzurlu olmak için okunacak dua sayesinde iş yerinde sizi kıskanan kem gözlülerden, kötü niyetli kişilerden korunabilirsiniz. Bu dua aynı zamanda nazardan koruma sağlar:

Bismillahirrahmanirrahim

1. İza veka’atilvaki’atu.

2. Leyse livak’atiha kazibetun.

3. Hafıdatun rafi’tun.

4. İza ruccetil’ardu reccen.

5. Ve bussetilcibalu bessen.

6. Ve fekanet hebaen munbessen.

7. Ve kuntum ezvacen selaseten.

8. Feashabulmeymeneti ma ashaulmeymeneti.

9. Ve ashabulmeş’emeti ma ashabulmeş’emeti.

10. Vessabikunessabikune.

Duanın Türkçe Meali:

1. Kıyamet koptuğu zaman.

2. Onun vukuunu yalanlayacak hiç kimse yoktur.

3. O alçaltıcı, yükselticidir.

4. Yer şiddetle sarsıldığı zaman!

5. Dağlar parçalandığı zaman!

6. Dağılıp toz duman haline geldiği zaman!

7. Ve sizler üç sınıf olduğunuz zaman!

8. Sağın adamları, ne uğurludurlar onlar!

9. Solun adamları, ne uğursuzdurlar onlar!

10. Hayır yarışlarında tâ öne geçip kazananlar.

Duanın işe gitmeden önce ve işten ayrılmadan 10 dk önce 2 şer defa okunması gerekir. Duanızı okuduktan sonra 3 kişiye sadaka verirseniz, duanız hemen kabul olur. Duayı okumadan önce mutlaka abdest almanız ve yönünüzün kıbleye dönük olması gerekir. Eller semaya dönük olmalıdır.

İş Hayatında Huzurlu Olmak için Dua Ne Zaman Okunmalıdır?

İş hayatında huzurlu olmak dua okunma zamanı iyi seçildiği zaman bu vakitlerde yapılan dualar hiçbir şekilde reddedilmeyecektir. Özellikle Cuma geceleri ve seher vakitlerinde yapılan huzurlu olma duası ve diğer dualar, kısa süre içinde kabul olur. Dua etmenin İslam dinine göre en makbul olduğu zamanlar:

Cemaat ile iken, Namaz kılarken, Seher vaktinde, Cuma günü gecesi, Kurban bayramı gecesi, Gurbette iken, Sıkıntıda iken, Regaib Kandili gecesi, Kuran Kerim hatmedildiği zaman, Ezan okunduğu vakit ezan ile kamet arasında olarak sıralanabilir.

18 Ara 2021 - 22:32 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Alfa Haber Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alfa Haber Ajansı değil haberi geçen ajanstır.