- 18 Ara 2021 - 22:34 G: 08 Oca 2022 - 12:45

İşlerin Yolunda Gitmesi için Okunacak Dua Hangisidir? Bir işin kolay olması için hangi dua okunur?

İşlerin yolunda gitmesi için okunacak dua sayesinde maddi ve manevi anlamda geçirdiğiniz zor dönemi daha kolay ve hayırlı bir şekilde atlatabilirsiniz.

İşlerin yolunda gitmesi için okunacak dua sayesinde maddi ve manevi anlamda geçirdiğiniz zor dönemi daha kolay ve hayırlı bir şekilde atlatabilirsiniz.

İşlerin Yolunda Gitmesi için Okunacak Dua Hangisidir? İşlerin yolunda gitmesi için okunacak dua sayesinde maddi ve manevi anlamda geçirdiğiniz zor dönemi daha kolay ve hayırlı bir şekilde atlatabilirsiniz. İşlerin yolunda gitmesi duası günün her saatinde okunabilir. Ancak belli saatler vardır ki bu saatlerde okunan duaların reddedilmeyeceği bilinir. Özellikle dini gecelerde, Cuma günlerinde, namaz kılarken secde anında ve sıkıntıda iken kalple yapılan duaların kabul olacağı belirtilmiştir.

Maddi Problemler Yaşayan Kişilerin İşleri Yolunda Gitmesi için Hangi Dua Okunur?

Maddi problemlere karşı okunacak dua şu şekildedir:

-Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. 1- Gul e’ûzu bi-Rabbi’n-nâs. 2- Meliki’n-nâs. 3- İlâhi’n-nâs. 4- Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs. 5- Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs. 6- Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

Bu duayı okumadan önce niyetinizi dışarıdan dile getirin. Niyetiniz:

“Niyet ettim Allah rızası için dua etmeye. Allah’ım beni maddi problemlerimden kurtar. Ancak senden yardım ister, senin merhamet ve gücüne sığınırız. Amin.”

Duanın Türkçe anlamı:

-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- “De ki: İnsanların Rabbine sığınırım.

2- İnsanların malikine,

3- İnsanların ilahına;

4- İnsanlara kötü şeyler fısıldayan o sinsi vesvesecinin şerrinden.

5- O ki, insanların göğüslerine vesvese verir.

6- Gerek cin, gerekse insanlardan.’dır.

İşleri Yolunda Gitmesi için Okunan Dualardan Kimin Duası Kabul Olmaz?

İşlerin yolunda gitmesi için okunan duaların kabul olmayanları kafirlerinkidir. İmansız insanların yaptıkları işlerin yolunda gitmesi duası tutmaz. Dua bir ibadet olduğundan kişide iman olması şarttır. Gafletle dua edilirse bu dua yine kabul olmayacaktır. Duaların şuurlu edilmesi gerekir. Duada samimiyet şarttır. Bir hadiste gafil bir kalpten gelen duanın kabul olmayacağı söylenmiştir. Eğer Allah’a isyan ederek dua ederseniz bu dua da kabul olmayacaktır. Kumar oynandığı sırada, gıybet esnasında, içki içerken, yalan söylerken edilen duaların da kabul olmayacağı açık bir şekilde belirtilmiştir. Haram gıdalar ile beslenen kişilerin de ettikleri dualar yerine getirilmeyecektir. Bu tarz durumlar insan ahlağına ters olan aykırı durumlardır. Bu durumların içinde olan kişiler aslında Allah ile isyan şeklindedir. Hem Allah’a isyan etmek hem de Allah’tan bir şey istemek birbirine ters iki durumdur. Bu durumlara ek olarak:

Şirke karışan kişilerin duaları, Riya karışan kişilerin duaları, Kafir için yapılan dualar, Bir farzı terk eden kişilerin duaları kabul olmayacaktır.

Gönül işlerinin Yolunda Gitmesi için Hangi Dua Okunur?

Gönül işlerinin yolunda gitmesi için okunacak dua Yasin Suresi’nden bir kesimdir. Bu duayı okuyan kişiler: Çıplak ise giyinir, Açsa karnı doyar, Aşıksa aşkına kavuşur, Susuzsa susuzluğu gider, Biri kayıpsa, kaybını bulur.

Abdest aldıktan sonra:

Bismillâhirrahmanirrahim

Yasin

Vel kur'anil hakim

İnneke le minel murselin

Ala sıratim mustekim

Tenzilel azizir rahim

Li tunzira kavmem ma unzira abauhum fehum ğafilun

Le kad hakkal kavlu ala ekserihim fehum la yu'minun

İnna cealna fi a'nakihim ağlalen fe hiye ilel ezkani fehum mukmehun

Ve cealna min beyni eydihim seddev ve min halfihim sedden fe ağşeynahum fehum la yubsirun duasını okuyun.

Duanın meali:

Yâ Sîn.

(Ey Muhammed!) Hikmet dolu Kur'an'a andolsun ki,

Sen elbette (peygamber) gönderilenlerdensin.

Dosdoğru bir yol üzeresin.

Kur'an, mutlak güç sahibi, çok merhametli Allah tarafından indirilmiştir.

Ataları uyarılmamış, bu yüzden de gaflet içinde olan bir kavmi uyarman için indirilmiştir.

Andolsun, onların çoğu üzerine o söz (azap) hak olmuştur. Artık onlar iman etmezler.

Onların boyunlarına demir halkalar geçirdik, o halkalar çenelerine dayanmıştır. Bu sebeple kafaları yukarıya kalkık durumdadır.

Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler.

İşlerin yolunda gitmesi duası olarak çok kullanılan bu dua aynı zamanda hayatınıza bereketi de çeker.

18 Ara 2021 - 22:34 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Alfa Haber Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alfa Haber Ajansı değil haberi geçen ajanstır.