- 11 Oca 2022 - 13:47 G: 11 Oca 2022 - 13:48

Diş Ağrısı İçin Hangi Dua Okunur? Diş Ağrısına İyi Gelen Dualar....

Diş ağrısı şikayeti olanların şifa için okuyabileceği bazı dualar mevcuttur. Diş ağrısı oldukça şiddetli ve bazen dayanılması güç bir ağrı olabilmektedir.

Diş ağrısı şikayeti olanların şifa için okuyabileceği bazı dualar mevcuttur. Diş ağrısı oldukça şiddetli ve bazen dayanılması güç bir ağrı olabilmektedir.

Diş Ağrısı İçin Hangi Dua Okunur, İyi Gelir? Diş ağrısı şikayeti olanların şifa için okuyabileceği bazı dualar mevcuttur. Diş ağrısı oldukça şiddetli ve bazen dayanılması güç bir ağrı olabilmektedir. Ağrı kesicilerin ve yapılan müdahalelerin bile eksik kaldığı, ağrınızı almadığı durumlar olabilir. Dinimizde olan bazı dualardan yardım alarak kişiler Allah’ın izniyle şifa bulacaktır. Diş ağrısı için dua okumak isteyenlerin okuyabileceği çeşitli dualar vardır. Dua Müslümanların her anlarında sığınabileceği ve yardım alabileceği yüce bir kapıdır. Her türlü derde, kedere, sıkıntıya ve ağrıya çare bulmak için edebileceğiniz dualar vardır. Diş ağrısı da bunlardan bir tanesidir.

Diş ağrısının kabir azabıyla eş değer bir ağrı olduğuna dair çeşitli rivayetler bulunur. Ağrıyan dişiniz için öncelikle uzman bir doktordan yardım almanızda fayda vardır. Diş ve ağız rahatsızlıkları mutlaka tedavi edilmesi gereken oldukça önemli bir konudur. Bir doktordan yardım alıp gerekli tıbbi müdahaleyi aldıktan sonra gerisi dualara sığınmaktır. Alacağınız tıbbi yardım ve duaların kudretli yardımıyla Allah’ın izniyle diş ağrılarınız geçecektir.

Diş Ağrısına İyi Gelecek Bir Dua

Diş ağrılarınızın dinmesi için okuyabileceğiniz bir dua vardır. Bu duayı okunması gerektiği gibi ve kalpten inanarak okuyan bir kimsenin Allah’ın izniyle diş ağrıları dinecektir. Dişi ağrıyan bir kimse edeceği bu dua için öncelikle sağ elinin şahadet parmağını ağrıyan dişinin üzerine bastırmalıdır. Parmağınızı ağrıyan dişinize koyduktan sonra ardından şu duayı okumalısınız:

“Elif lam mim sad.Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaaf La ilahe illa hüve rabbül arşil aziymi.Üskün eyyühel vecu billezi in yeşe yüskinirriyha feyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari ve hüvessemiyul aliymü.”

Bu duayı okurken parmağınız ağrıyan dişinizin üzerinde olmalıdır. Parmak ağrıyan dişin üzerine yanak üzerinden koyulmalıdır. Diş ağrısı için dua eden bir kimsenin ağrısı en kısa zamanda hafifleyecektir.

Diş Ağrısı İçin İmam Bakır’ın Duası

İmam Bakır (a.s)’ın diş ağrısına iyi gelen duası vardır. Ebu Beşir’in aktardığına göre bir gün Ebu Beşir oldukça şiddetli bir diş ağrısı çekmekteydi. Artık dayanamayacak duruma geldiği bu ağrı için bir çare bulur ümidiyle İmam Bakır (a.s)’a danışmaya karar verdi. Ebu Beşir, İmam Bakır (a.s)’a geceleri onu yatağından kaldıran bu ağrı için şikayette bulundu ve yardım istedi. O vakit İmam Bakır (a.s) şöyle söyledi:

“-Ey Ebu Beşir! Ağrı dişine geldiği zaman elini dişinin üstüne koy ve Fatiha ve İhlas surelerini oku ve daha sonra şu ayeti oku:

Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.“

İmam Bakır (a.s)’ın Ebu Beşir’den okumasını istediği bu duanın anlamı ise şöyledir:

“Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu. Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.” (Neml 88. / Mefatih ‘ul Hacat , 161)”

Diş Ağrısı İçin Peygamberimizin Okuduğu Dua

Peygamber efendimiz (s.a.s) diş ağrısına iyi gelecek bir dua buyurmuştur. Diş ağrısı için dua etmek isteyen her kimse bu duadan da yardım dileyebilir. Aşağıdaki duaya üç kere Euzü besmele çekilerek başlanır:

“Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru.”

Bu duanın ardından Peygamber efendimizin (s.a.s) okuduğu şu dua okunur:

“Min şerri ma ecidü min vecei haza.”

Bu duanın anlamı ise şu şekildedir:

“Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım.”

11 Oca 2022 - 13:47 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Alfa Haber Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alfa Haber Ajansı değil haberi geçen ajanstır.