- 18 Ara 2021 - 22:30 G: 08 Oca 2022 - 06:02

Yüz Güzelleştiren Dua - Yüz Güzelliği için Dua Var mı?

Yüz güzelliği için etkili dua okurken besmele çekilmeli, ardından Allah’ın isimlerinden bir tanesi (seçimi siz yapabilirsiniz) seçilmeli ardından dua 55 kere tekrar edilmelidir.

Yüz güzelliği için etkili dua okurken besmele çekilmeli, ardından Allah’ın isimlerinden bir tanesi (seçimi siz yapabilirsiniz) seçilmeli ardından dua 55 kere tekrar edilmelidir.

Yüz Güzelliği için Dua Var mı, Hangisi Okunur? Yüz güzelliği için dua Kuran içinden seçilip okunmalıdır. Yüz güzelliği için İslam alimleri 4 kısa dua ile birlikte Allah’ın güzel isimlerinin okunmasının etkili olduğunu belirtmişlerdir. Yüz güzelliği için okunulan dualar yalnızca kişinin yüzünü güzelleştirmekle kalmaz aynı zamanda kişini ruhsal sıkıntılardan da kurtulmasını sağlar. Dua okurken, Allah’ın kusursuz ve güzel yaratıcı olmasına dair isimlerinden faydalanmak gerekir. Yüz güzelliği için birçok dua olsa da, hepsinde ortak olarak Kuran’ı Kerim’in şifa niteliğinden faydalanılmaktadır. Dua okurken duanın içinizden gelmesine, yalnızca duayı düşündüğünüze ve kafanızda başka işler olmadığından emin olun. Aksi halde duanız kabul olmayabilir.

Yüz Güzelliği için Nisa Suresi Okunması

Yüz güzelliği için Nisa Suresi günde 5 defa okunabilir. Nisa Suresi’nin bir kısmını okumak yeterli olabileceği gibi, surenin tamamını okumak daha büyük sevaptır. Sure özelikle kadınların haklarından ve kadınların sosyal durumundan bahseder. 176 ayetten oluşmaktadır. İniş sırasına göre 92. Suredir. Yüz güzelliğine sahip olmak isteyen kadınlar:

Vellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti senudhıluhum cennâtin tecrî min tahtihel enhâru hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden), lehum fîhâ ezvâcun mutahharatun ve nudhıluhum zıllen zalîlâ(zalîlen).

Suresini okuyabilirler. Bu surenin Türkçe meali ise: İman edip salih ameller işleyenleri ise, içinden ırmaklar akan, içlerinde ebedî kalacakları cennetlere koyacağız. Onlara orada tertemiz eşler vardır. Onları, koyu gölgeler altında bulunduracağız’dır.

Yüz Güzelliği için 2 Günde Etki Eden Dua

Yüz güzelliği için 2 günde etkili dua etkisini kısa sürede göstererek kişiyi dilediğine kavuşturur. Yüz güzelliği için dua etmeden önce: Günah işlemeyin. İşlediğiniz günahlarınız için tövbe edin. Haram mal yemeyin. Helal kazanç sağlayın. Kimseye kötü söz söylemeyin. İnsanların kalbini kırmayın. Zor durumda olan kişilere yardım edin.

Ancak bu kişilerin ettikleri duaların kabul olacağı söylenmiştir. Ardından Allah’a hamd ettikten sonra:

Ve leküm nısfü ma terake ezvacüküm il lem yekül lehünne veled fe in kane lehünne veledün fe lekümür rubüu mimma terakne mim ba'di vesıyyetiy yusıyne biha ev deyn ve lehünner rübüu mimma teraktüm il lem yekül leküm veled fe in kane leküm veledün fe lehünnes sümünü mimma teraktüm mim ba7di vesıyyetin tusune biha ev deyn ve in kane racülüy yurasü kelaleten evimraetüv ve lehu ehun ev uhtün fe li külli vahıdim minhümes südüs fe in kanu eksera min zalike fe hüm şürakaü fis sülüsi mim ba'di vesıyyetiy yusa biha ev deynin ğayra mudarr vesıyyetem minellah vellahü alımün halım.

Duasını okuyun. Duanızı okuduktan sonra ihtiyacı olan kişilere yardım yaparsanız duanızın faziletini artırmış olursunuz.

Yüz Güzelliği için En Etkili Dua

Yüz güzelliği için etkili dua okurken besmele çekilmeli, ardından Allah’ın isimlerinden bir tanesi (seçimi siz yapabilirsiniz) seçilmeli ardından dua 55 kere tekrar edilmelidir. Yönünüzün kıbleye dönük olduğundan emin olduktan sonra:

Yusıykümüllahü fı evladiküm lizzekeri mislü hazzıl ünseyeyn fe in künne nisaen fevkasneteyni fe lehünne sülüsa ma terakv ve in kanet vahıdeten fe lene nısf ve li ebeveyhi li külli vahıdüm minhümes südüsü mimma terake in kane lehu veled fe il lem yekül lehu veledüv ve verisehu ebevahü fe li ümmihis sülüs fe in kane lehu ıhvetün fe li ümmihis südüs mim ba'di vesıyyetiy yusıy biha ev deyn abaüküm ve ebnaüküm la tedrune eyyühüm akrabü leküm nef'a ferıdatem minellah innellahe kane alımen hakıma

Duasını okuyun. Ardından “Ey (Seçtiğiniz Allah’ın ismi), yüz güzelliği için sana sığınıyorum, dileklerimi kabul et, Amin.” Deyin.

18 Ara 2021 - 22:30 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Alfa Haber Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alfa Haber Ajansı değil haberi geçen ajanstır.