- 18 Ara 2021 - 23:57 G: 08 Oca 2022 - 04:50

Bursa Kamp Alanları 2021! Bursa'da Nerede Kamp Yapılır?

Bursa Kamp Alanları 2021 kamp alanları konusunda en çok araştırılan şehir. Bursa Kamp Alanları 2021 makalemizle, Bursa'da yer alan tüm kamp alanlarını sizler için derledik. Bursa Kamp Alanları 2021 makalemize göz atarak; tüm Bursa Kamp Alanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Bursa Kamp Alanları 2021 kamp alanları konusunda en çok araştırılan şehir. Bursa Kamp Alanları 2021 makalemizle, Bursa'da yer alan tüm kamp alanlarını sizler için derledik. Bursa Kamp Alanları 2021 makalemize göz atarak; tüm Bursa Kamp Alanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Bursa Kamp Alanları 2021 kamp alanları konusunda en çok araştırılan şehir. Bursa Kamp Alanları 2021 makalemizle, Bursa'da yer alan tüm kamp alanlarını sizler için derledik. Bursa Kamp Alanları 2021 makalemize göz atarak; tüm Bursa Kamp Alanlarını görüntüleyebilirsiniz.

1- Trilye Kız Koyu Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında ilk olarak Trilye Kız Koyu kamp alanını öneriyoruz. Sakinliği ve güvenirliğiyle bilinen Trilye Kız Koyu kamp alanı yeşil ve doğanın sesini dinlemeyi sevenler için çok özel bir bölgedir. Sabah uyandığınızda onlarca farklı kuş sesini bir arada duyabilirsiniz. Kollarınızı açıp derin bir nefes aldığınızda ise “ohh be” diyebileceğiniz nadir kamp alanlarındandır.

2- Narlıdere Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında 2. sıraya koyduğumuz Narlıdere kamp alanı, 7’den 70’e her kampçı tarafından önerilen ibr bölge olmaktadır. Eğer tatil amaçlı gidiyorsanız Narlıdere muhteşem bir tercih olacaktır. Bölgede çok fazla kalabalık oluşmuyor fakat kamp sezonu açıldığında çok sayıda kampçı görebilirsiniz. Sosyallik açısından bu gayet iyi olurken, kafa dinlemek isteyenler için pek hoş olmayacaktır.

3- Dağyenice Gölet Kamp Alanı 2021

Bir diğer Bursa kamp alanı Dağyenice Gölet kamp alanı oluyor. Söz konusu bölge Bursa kamp alanları araştırması yaptığınızda en çok karşınıza çıkacak alanlardan birisidir. Yeşil ve mavi hiç bu kadar uyumlu olmamıştı. Arkanıza biribirinden güzel ağaçları, önünüze serin göleti alarak muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Sabah saatlerinde ise bölgede tur atmanız sizi oldukça etkleyecektir.

4- Misi Kamp Karavan Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında ücretli kamp alanı olan Misi Kamp Karavan kamp alanı özellikle aileler ve kadınlar için önerdiğimiz bir bölgedir. Yaptığımız araştırma sonucu bu kamp alanını tercih edip, memnun olmadan dönen kimse olmamış. Memnuniyet seviyesinin üst düzey olduğunu belirtmemizde fayda var. Eğer güvenlikli ve aile için uygun ücretli bir kamp alanı arıyorsanız Bursa kamp alanları içerisindeki ilk tercihiniz Misi Kamp Karavan kamp alanı olmalıdır.

5- Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

Bursa’nın en ünlü bölgesi Uludağ’dır. Uludağ’da yer alan Çobankaya çadır kurulabilecek en ferah ve nezih bölgelerden biridir. İnsan yoğunluğunun oldukça düşük olduğu Çobankaya’da çadırınızı kurabilir, elinize ktabınızı alıp muhteşem doğayla baş başa ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Sabah saatlerinde biraz soğuk olan Çobankaya’da kamp yapmak isteyenlerin tulumlarını unutmamasını öneriyoruz.

6- İznik Gölü Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında yer alan 6. kamp alanı İznik Gölü kamp alanıdır. Yine yapılan araştırmalarda en çok karşınıza çıkacak olan bölgelerden birisi İznik Gölü’dür. Eğer Bursa’da kamp yapacaksanız, bu bölgeye de kesinlikle uğramalısınız. Kalmasanız dahi görmek için bir gidin derim. Çünkü yeşilliği ve gölün uyumuyla tüm kamp alanlarını geride bırakmayı başarıyor.

7- Orhangazi Çamlığı Kamp Alanı 2021

Bir diğer Bursa kamp alanı Orhangazi Çamlığı kamp alanıdır. Neredeyse hiç insan yok denebilecek Orhangazi Çamlığı oldukça nezih ve elit bir yerdir. Ruhunu dinlendirmek, doğayla baş başa kalıp kendinizi arındırmak için biçilmiş kaftandır.

8- Kapıdağ Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında kadın ve çocuklara uygun bir kamp yeri olan Kapıdağ, Bursa’nın en güvenli bölgelerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Yeşlilkler cenneti Bursa’da böylesine bir kamp alanı görmek, hem siz kampçıların oldukça hoşuna gidecek, hem de aileniz ve çocuklarınız bu durum karşısında eriyip bitecektir.

9- Gököz Gölet Kamp Alanı 2021

Göletler şehri olan Bursa’da, Bursa kamp alanları listesindeki bir diğer bölge ise Gököz Gölet olmaktadır. Sık sık kampa çıkan kampçıların en çok tercih ettiği bölgelerden birisi olarak dikkat çeken Gököz Gölet, yaz tatilini heyecanlı ve bir o kadar da huzurlu geçirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat tanımaktadır. Diğer birkaç Bursa kamp alanında olduğu gibi yeşil ve mavi görüntü, sizi mest etmek için yeterli olacaktır.

10- Yedigöller Kamp Alanı 2021

Bursa denilince ilk akla gelen kamp alanlarından birisde Yedigöller Kamp alanı olmaktadır. Bursa’nın en güzel bölgelerinden olan Yedigöller, daha önce böyle bir manzaraya şahit olmadığınız bir yer. Buraya uğrayanlar bir daha geri dönmek istemiyor. Genel olarak yorumlarına baktığımızda da yine Yedigöller kamp alanı için oldukça olumlu yorumlar olduğunu görebiliyoruz.

11- Softaboğan Şelalesi Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında 11.sırada yer alan Softaboğan Şelalesi kamp alanı, pek bilinmeyen fakat müthiş bir doğayla, akustiğe sahip olan bölgedir. Bu bölgede yüksek sesle konuştuğunuzda o akustiğin farkına varacaksınız. Yine yemyeşil ağaçların ve gürül gürül akan şelalenin keyfiyle birlikte uzun soluklu kamplarda tercih edilebilecek bir kamp alanıdır.

12- Misi Köyü Kamp Alanı 2021

Özellikle kadınlar Bursa kamp alanları arasında bir tercih yapacaksa bu tercihin Mis Köyü kamp alanından yana kullanabilir. Bugüne kadar gördüğüm en güzel köylerden birisi olarak dikkat çeken Misi Köyü, Bursa kamp alanları 2021 listesinin ilk sırasında olmayı hak edyor. Fakat diğerleri oturmuş durumda. Eğer Bursa kamp alanlarından herhangi birini tercih etmek zorundaysanız ve bu tercihiniz Misi Köyü’nden yana olmazsa, kesinlikle gezme amaçlı bir gelmelisiniz.

13- Gölyazı Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında 13. kamp alanı şüphesiz Gölyazı kamp alanı olmaktadır. Facebook’ta, Twitter’da ve diğer kamp sosyal içerik platformlarında sık sık adı geçen Gölyazı kamp alanı, 2021 yılında çok daha güzel bir hal almış olup, gelen her kampçının üzerine pozitif enerjisini yüklemektedir. Buradaki ağaçların yeşil rengi, Türkye’nin hiçbir bölgesinde bu tonda güzel değildir. Eğer yeşil ve oksijen seviyorsanız Bursa kamp alanları arasındai lk tercihlerinizden birisi kesinlikle Gölyazı kamp alanı olmalıdır.

14- Ercek Gölet Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında tavsiye edebileceğimiz bir diğer bölge şüphesiz Ercek Gölet kamp alanı olmaktadır. Birçok göletten bahsettik. Bu göletlerden biris de bu bölgedir. Yine yemyeşil ağaçların ve oldukça güzel doğanın sahibi olan Ercek Gölet kamp alanı, Bursa’ya gidipte görmeniz gereken alanlardan birisi olmaktadır. Bu bölgeyi kesinlikle atlamanızı önermiyoruz.

15- Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında en ünlü kamp alanı Uludağ Milli Parkı kamp alanıdır. Peki listede neden 15.sırada yer alıyor? Çünkü bu kamp alanı çok kalabalık. Bursa’ya gelen hemen hemen birçok kampçı direkt olarak Uludağ Milli Parkı kamp alanına yoğunlaşmaktadır. Özellikle kamp sezonu açıldığında bu bölgede pek fazla kampçı görmek mümkün değil.

16- Karacabey Langozu Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanlarından 16. kamp alanı Karacabey Langozu kamp alanı oluyor. Bursa’nın en güzide kamp alanlarından olan söz konusu kamp alanı, küçükten büyüğe herkesin dolu dolu bir kamp aktivitesi yapacağı bölgedir. Öyle ki gece uyurken de, sabah uyandığınzıda da etrafta keşif yaptığınızda da aylarca kalsanız dahi kesinlikle sıkılmazsınız. Bu yüzden Bursa kamp alanları arayışı içerisinde Karacabey Langozu’na da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

17- Küreklidere Şelalesi Kamp Alanı 2021

Bir diğer Bursa kamp alanı Küreklidere Şelalesi kamp alanı oluyor. Özellikle Bursa kamp alanları noktasında güzergah oluşturup Bursa’da uzun soluklu bir gezi yapmak isteyenlerin uğramasını önerdiğimiz Küreklidere Şelalesi, doğa olarak birçok kamp alanından üstündür. Fakat ses bakımından biraz rahatsız edici sesi vardır. Eğer sese alışabilirseniz, bu bölge size cennet gibi gelecektir.

18- Kocayayla Kamp Alanı 2021

Şehir hayatından tamamen sıkılmış, kendini doğaya atmak isteyenler için önerebileceğimiz Bursa kamp alanlarından bir diğeri ise Kocayayla kamp alanı olmaktadır. Bitki örtüsü muhteşem olan bu kamp alanında birkaç gün geçirdiğinizde ruhunuzu hiç olmadığı kadar iyi bir şekilde dinlendirme fırsatı elde edeceksinizdir. Bu yüzden kesinlikle tercih etmeniz gereken alanlar listesine burayı da eklemenizi tavsiye ediyoruz.

19- Domaniç Koca Dağ Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları bunlarla sınırlı değil. Yazının başında çok fazla kamp alanı olduğunu söylemişitir. Domaniç Kocadağ kamp alanı da yine Bursa kamp alanları arasında bilindik bölgelerden biridir. Güvenli çevreye sahip olan bu alanda çocukla ve aileyle rahatlıkla çadır kurulabilir. İnsan yoğunluğu da diğer kamp alanlarına kıyasla oldukça düşüktür. Bu sebepten dolayı yine kafa dinleme arzusunda olanların tercih etmesini öneriyoruz.

20 – Keramet Kaplıcası Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanlarından 20. kamp alanı Keramet Kaplıcası kamp alanı oluyor. Türkiye’de en güzel suya sahip olan Keramet Kaplıcasının doğal sıcak suyu, vücudunuza çok iyi gelecek. Herhangi bir şekilde çadır kurmasanız dahi, sırf bu su ile vücudunuzu birleştirmek için bu alana gelmenizi öneriyoruz. Zira bu alana geldiğinizde geri dönmek isteyeceğinizi pek sanmıyoruz.

21- Trilye Köyü Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları listemizin en başında Trilye’de bir bölgeden bahsetmiştik. Bu 21.sıraya aldığımız Trilye köyü ise, köyün tamamını kapsıyor. Çünkü bu alanda her yere kamp atabilirsiniz. Karış karış her alanı cennet gibi olan Trilye Köyü hem az insan olduğundan, hem de doğa bakımından henüz bakir diyebileceğimiz ağaçlıklara sahip olduğundan tercih edilebilir.

22- Cumalıkızık Köyü Kamp Alanı 2021

Bursa’ya gelmişken görmeden dönmeyin dediğimiz bir diğer kamp alanı ise kesinlikle Cumalıkızık köyü oluyor. Cumalıkızık Köyü, kampçılar tarafından henüz keşfedilmemiş bir yer. Hem köy sakinleri, hem de doğasıyla birlikte muhteşem bir bölge olan Cumalıkızık, 2021 yılında uğrayacağınız noktalar listesinde ilk sıralarda olmalıdır.

23- Çobankaya Barakalar Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında 23. sırada yer alan kamp alanı ise Çobankaya kamp alanı olarak dikkat çekiyor. Barakalar, çadır kurmak için en uygun bölgelerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Yeşilliği ve bitki örtüsüyle birlikte sizi derinden etkileyecek bölge, oksijen bakımından Bursa’nın en zengin yerlerinden birisidir. Bunu alana gelip derin bir nefes aldığınızda ferahlığı hissettiğiniz vakit daha iyi anlayacaksınızdır.

24- Tophane Saat Kulesi Yanı Kamp Alanı 2021

Bursa kamp alanları arasında neredeyse hiç keşfedilmemiş, kendi deneyimlediğim ve bu şekilde size önerdiğimiz kamp alanı kesinlikle Tophane Saat Kulesi Yanı olmaktadır. Özellikle yolunuz Bursa’dan geçiyorsa ve buraya 1 gününüzü ayırmanız gerekiyorsa, bu 1 günü buraya çadır atarak geçirmeniz size çok şey kazandıracaktır.

25- Akçay Kamp Alanı 2021

Bursa’ya biraz uzak olan şehir dışındaki Akçay kamp alanı, yine Bursa’nın yerli halkı tarafından oldukça sık tercih edilen bir bölgedir. Kamp sezonu açıldığında buraya gelen ziyaretçlerin haddi hesabı yoktur. Yoğunluktan hoşlanmayanlar için pek önermiyoruz. Fakat doğasıyla, deniziyle oldukça etkleyici bir bölgedir.

18 Ara 2021 - 23:57 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Alfa Haber Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alfa Haber Ajansı değil haberi geçen ajanstır.