- 30 Oca 2021 - 23:36

İşlerin açılması için dua var mı? İşlerin açılması için hangi dua okunur?

İşlerinizin rast gitmesi ve işlerinizin açılması için okunacak bazı dualar vardır. Allah her konuda olduğu gibi bu konuda dara düşenler içöinde dua kapılarını sonuna kadar açık bırakmıştır.

İşlerin açılması için dua var mı? İşlerin açılması için hangi dua okunur? İşlerinizin rast gitmesi ve işlerinizin açılması için okunacak bazı dualar

vardır. Allah her konuda olduğu gibi bu konuda dara düşenler içöinde dua kapılarını sonuna kadar açık bırakmıştır. Dua etmek size her konuda olduğu gibi bu konuda da yardımcı olacaktır. İşleriniz kötü gidiyorsa veya kapandıysa Allah’a dua etmenin zamanı gelmiş olabilir.

Tabi her duada olduğu gibi bu duada da önce elinizden geleni yaptığınızdan emin olun ve Allah’a öyle sığının. Kötü niyet taşımayan, haram girmeyen, kimsenin hakkını yemeyen her işte dua kapıları size sonuna kadar açıktır. İşlerin açılması için dua ederken dikkat etmemiz gereken üç tane husus vardır. Bu hususlar şöyledir:

İlk husus beden ve ruh temizliğidir. Fitne ve fesatlıktan uzak durun, kalbinizi kötülükle doldurmayın. Abdest almak beden temizliği için gereklidir. İş için duaya başlamadan önce kalben ve bedenen temiz olun. İşinizi layığıyla yaptığınızdan emin olun. İşinizde dinimizin kurallarına uymayan bir şey varsa önce bundan vazgeçip tövbe edin ve duaya öyle başlayın. Son olarak duanızı gönülden isteyin ve duanızın kabul olacağına gönülden inanın.

İşlerin Açılması ve Bereketin Artması İçin Dua

İşlerinizi yoluna koyacak ve bereketini artıracak dua

vardır. Bu duanın 3,5 yada 7 kere okunması tavsiye edilir. Fakat iyi tesir etmeniz için bu duayı günlük ibadetler sonrası 70 kere okumanızda fayda vardır. Bu dua şu şekildedir:

"Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake."

Bu duanın Türkçe meali ise şöyledir:

"Ey Gani, Hamid, Mübdi, Mu’id, Rahman ve Vedud olan Allah’ım! Beni halal ettiklerin ile iktifa ettir. Haramlara düşürme, Fadlınla ihsan ederek beni Senden başkasına muhtaç etme."

İşleri Yoluna Koymak İçin Okunacak Dua

Bozulan işlerinizi yola sokmak için okuyabileceğiniz dualar

vardır. Bu duaları kalp ve beden temizliğiniz yerinde olarak yaparsanız Allah’ın izniyle işleriniz düzelecek ve sıkıntılarınız bitecektir. Bu dua şu şekildedir:

“Ya Allahu, Ya Rabbi, Ya Hayyü, Ya Kayyumü, Ya Zel Celali vel- ikram Es'elüke bimikel azimil-a'zami Enterzukani helalen tayyiben Alahümme in kane rızkuna fissemai enzilhu Ve in kane fil ardi ezhirhu ve in kane ba'iden karribhu Ve in kane kariben yessirhü Ve in kane kailen kessirhü Ve in kane kesiren ihfazhü bilbereketi.”

İşlerin açılması için duanın Türkçe anlamı şöyle diyor:

“Ya Allah, Ya Rab, Ya Hayyü, Ya Kayyum. Ya Zel Celali vel- ikram Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helal rızık ver. Allah'ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir.”

İşlerin Açılmasında Çok Etkili 7 Esma ve Maun Suresi

İşlerinizi anında açacak çok etkili bir dua

şekli vardır. Bu duaya başlarken 7 esma ismi zikir şeklinde okunmaya başlanır. Ardından Maun Suresi okunarak Allah’ dua edilir. 7 esma isimleri ve Maun Suresi şu şekildedir:

“Ya Melik

Ya Vehhab

Ya Rafi

Ya Latif

Ya Azim

Ya Mucip

Ya Mukaddim”

“E raeytellezi yükezzibü bid din. Fe zalikellezi yedu'ul yetim. Ve la yehuddu ala taamil miskin. Fe veylün lil müsallin. Ellezine hüm an salatihim sahun. Ellezine hüm yüraun. Ve yemneunel maun.”

İşlerin açılması için duanın Türkçe anlamı şu şekilde yorumlanır:

“Tüm mülkün yegane sahibi

Karşılık beklemeden kullarına sonsuz ihsanda bulunan

Dilediği kulunu dilediği mertebeye yücelten

Lütuf ve ihsanı bol olan

En yüce, en büyük olan

Duaları kabul eden, kulunun isteklerini duyan ve cevap veren

Kullarını yücelten ve önce geçiren”

“Dini yalanlayanı gördün mü? İşte o, yetimi itip kakar, yoksulu doyurmaya teşvik etmez. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki onlar namazlarını ciddiye almazlar. Onlar gösteriş yapanlardır ve hayra da mâni olurlar.”

30 Oca 2021 - 23:36 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Alfa Haber Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alfa Haber Ajansı değil haberi geçen ajanstır.