Kayı Obası’nda yaşanan değişimler dizinin hikâyesini de etkileyeceği yönünde tahminler yapılıyor. Obanın ve uç bölgelerin düzenin kurmaya başlayan Osman Bey, Türk kağanlarının emanetlerini Bamsı Bey’den almak için yola çıkar. Bölgelerin nizamını kurmaya başlayan Osman Bey, Bala Hatun’un zehirlenmesi ve Flatyos’un kaçışı ile hüsrana uğrar.

Osman Bey, Flatyos’un kaçışından Göktuğ’u sorumlu tutar. Dündar Bey’in Nikola ile gizlice görüştüğünü duyan Osman Bey, amcasını cezalandıracaktır. Bamsı Bey’in başını da Papa’nın ajanları rahat bırakmayarak emanetleri ele geçirmek için harekete geçerler. Flatyos’un kaçmasıyla birlikte Nikola ile yeni planlar kurmaya başlar.

Osman Bey Devri Başlıyor

Nikola, Osman Bey’i çökertmek için İstanbul’a yeni birlik gönderir. Bütün kağanların emanetlerini alan Osman Bey’in yeni planı ne olacak? Dündar Bey yaptıklarının cezasını nasıl ödeyecek? Targun Hatun, Bala Hatunu zehirleyerek neyin peşinde? Tüm bu soruların cevabı 6 Ocak Çarşamba akşamı ATV ekranlarına gelecek. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği yönetmen koltuğunda Metin Günay’ın yer aldığı Kuruluş Osman dizisinin yeni bölümleri ekranlara gelmeye devam ediyor.

6 Ocak Çarşamba günü ekranlara gelecek 41. Yeni bölümde Osman Bey’in Oba’da kendi nizamını kurmaya başladığı görülüyor. Ertuğrul Bey’in ölümünden sonra Kayı Bey’i olan Osman Bey, Türk Kağanlarının emanetini almak için Bamsı Bey’in karşısına çıkar. Ardık Oba’da tüm dengeler değişecek Osman Bey dönemi başlayacaktır.

Kuruluş Osman dizisinin yeni bölümüne Kayı Beyi olarak ekranlara gelecek Osman Bey, karşısına çıkan tüm engelleri bu sefer avucunun içinde sıkmaya başlayacaktır. Dündar Bey’in yaptığı yanlıştan haberi olan Osman Bey ise amcasını cezalandıracaktır. Osman Bey Flatyos’un kaçmasından sorumlu olan Göktuğ’a ne ceza verecek? Yeni bölümde tüm sorular cevabını bulacak.